Logo

Державна установа
«Полтавський обласний центр контролю
та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров’я України»

Впровадження реєстрації захворювань на гарячку Західного Нілу (ГЗН) в Україні розпочате з 2006 р. Станом на 01.04.2015 захворювання зареєстровані у 86 хворих, у т.ч.: 42 – у Запорізькій області, 22 – у Полтавській, 16 – у Донецькій, 3 – у Миколаївській та по 1 випадку у Житомирській, Харківській та Херсонській областях.
У Полтавській області діагностика ГЗН впроваджена з 2011 р., станом на 01.04.2015 налічується 13 територій, ензоотичних з ГЗН.


За цей період проведені сероепідеміологічні дослідження по визначенню наявності імуноглобуліниів класу G до вірусу ГЗН і до вірусу кліщового вірусного енцефаліту (КВЕ) у хворих з ознаками інфекційної патології.
Дослідження проводились на базі вірусологічної лабораторії ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України». Використовувались набори реагентів «Векто Нил-IgG». Методом ІФА проводилось виявлення імуноглобулінів класу G до вірусу ГЗН і до вірусу КВЕ у сироватці (плазмі) крові.
На ГЗН були обстежені 157 хворих, з яких 43 (27,4%) – з позитивними результатами щодо наявності імуноглобуліниів класу G до вірусу ГЗН. Діагноз «ГЗН» було встановлено 22 хворим. Із 19 хворих, обстежених на КВЕ, позитивні результати були у двох.
Дослідження дозволили засвідчити існування циркуляції в природному середовищі Полтавської області вірусів ГЗН і КВЕ, можливу гіподіагностику та потенціал щодо подальшої розшифровки лихоманок неясного ґенезу та інших патологічних станів.
Окрім ГЗН та КВЕ у Полтавській області є природні осередки інших захворювань, які ніколи не діагностувались у хворих: геморагічної гарячки з нирковим синдромом, Кримської, спричиненої Конго-вірусом геморагічної гарячки, захворювань, спричинених вірусом Сіндбіс, вірусами серологічної групи Каліфорнійського енцефаліту (Тягіня).
РЕЗЮМЕ:
Відсутність належного рівня лабораторної діагностики, при значній кількості природних осередків, сприяють невизначеності дійсної епідемічної ситуації. Існує стигма щодо встановлення діагнозів.
ЛІТЕРАТУРА:
1. Інформаційні повідомлення ДЗ Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України «Інфекційна захворюваність».
2. Лист-повідомлення ДЗ «ЦСЕС МОЗ України», Львівського НДІ епідеміології та гігієни від 09.11.2011р. № 04.4.-03.03/226-2432 «Ензоотичні території з особливо небезпечних природно-вогнищевих інфекційних хвороб в Україні та заходи їх профілактики».

Відокремлені структурні підрозділи

poltava regions

Корисні посилання

ban-radaban-prezidentban-kabminban-mozpoltava-oda