Державна установа
«Полтавський обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України»

Новини

Проведене командно-штабне навчання з цивільного захисту

У Державній установі «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» відповідно до наказу МОЗ України від 26.01.2018 № 160 «Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту у сфері охорони здоров’я на 2018 рік» та внутрішніх планів з питань цивільного захисту 19-21 вересня цього року проведене командно-штабне навчання з цивільного захисту (КШН) з теми: «Дії органів управління і сил цивільного захисту ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, пов’язаних з ускладненням метеорологічної обстановки, а також виникнення вогнища інфекційного захворювання і виконання завдань під час весняного льодоходу та повені».
Перший етап навчання відкрив виконуючий обов’язки директора, керівник КШН Хайлов А.В., який у вступному слові наголосив на основних цілях навчання:

5604

 1. Перевірка реальності „Плану реагування на надзвичайні ситуації у ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України».

2. Відпрацювання алгоритму дій керівного складу та членів формувань цивільного захисту, персоналу ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» у випадках виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, пов’язаних з ускладненням метеорологічної обстановки, а також виникнення вогнища інфекційного захворювання і виконання завдань під час весняного льодоходу та повені».

3. Перевірка готовності персоналу до дій при виникненні надзвичайних ситуацій.

Далі

Про реформування санітарно-епідеміологічної служби у Полтавській області

У відповідності до наказів МОЗ України від 01.07.2016р. № 644 "Про прийняття до сфери управління Міністерства охорони здоров'я України цілісних майнових комплексів державних підприємств та державних установ" та від 08.07.2016р. № 689 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 01.07.2016р. №644» Державну установу «Полтавський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» передано зі сфери управління Держсанепідслужби України до сфери управління Міністерства охорони здоров'я України та зареєстровано у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань як - Державна установа «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» (скорочена назва ДУ «Полтавський ОЛЦ  МОЗ України»), що підпорядкована МОЗ України.

Детальніше...

Про поширення небезпечних інфекційних захворювань у світі

Хвороба, спричинена вірусом Зіка
За період 2007-2016 рр., станом на початок березня 2016 р., 55 країн та територій повідомили про випадки місцевого зараження вірусом Зіка, з них 41 – з початку 2015 р. Більшість країн та територій належить до Американського та Тихоокеанського регіону. Також, повідомлення про місцеве зараження вірусом Зіка надійшли з країн Африки (Габон, Кабо-Верде) та Азії (Індонезія, Камбоджа, Лаос, Малайзія, Мальдіви, Таїланд, Філіппіни).

Детальніше...

Комахи – переносники вірусу Зіка

За повідомленням Інституту зоології ім.І.І.Шмальгаузена Національної академії наук України, встановлено, що вірус Зіка передають активні протягом денного періоду комарі роду Aedes: Aedes aegypti, Aedes africanus, Aedes apicoargenteus, Aedes furcifer, Aedes hehcilli, Aedes luteocephslus, Aedes vitatus. Зараз до цього переліку, за своїим епідеміологічним значенням (наряду з Aedes aegypti) увійшов Aedes albopictus.

Детальніше...