Державна установа
«Полтавський обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України»

Новини

Семінар–практикум з питань біологічної безпеки населення та санітарної охорони території області

У червні цього року за ініціативою ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» у м. Горішні Плавні спільно з фахівцями і науковцями Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації та Української медичної стоматологічної академії проведено обласний семінар–практикум з питань біологічної безпеки населення та санітарної охорони території області від занесення та розповсюдження особливо небезпечних та інших інфекційних хвороб, в якому прийняли участь керівники та їх заступники лікувально-профілактичних закладів області, центрів ПМСД, головні лікарі станцій екстреної медичної допомоги, інфекціоністи, епідеміологи, бактеріологи та інші.
При обговоренні проблем санітарної охорони території області були визначені алгоритми дій профілактичних заходів, лікувально-діагностичних та інших, щоб ситуацію тримати під контролем, а на випадок епідускладнення не допустити розповсюдження на території області холери та інших особливо небезпечних інфекцій. Безумовно потребуються зміни в багатьох нормативних документах, які стосуються цих хвороб в т.ч. наказів МОЗ України, а також формування нового комплексного плану по санітарній охороні території області, так як нинішній завершує свої повноваження в кінці цього року. Акценти були поставлені також на підготовці кадрів медичних працівників, готовності госпітальної бази, оснащення їх всім необхідним для надання медичної допомоги та посилення лабораторного контролю структурними підрозділами обласного лабораторного центру за об’єктами зовнішнього середовища, місцями рекреаційних зон, населених пунктів, санітарно-освітньої роботи тощо.

Далі

Проведене комплексне об'єктове навчання з цивільного захисту

У Державній установі «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» 15 вересня цього року проведене комплексне об'єктове навчання з цивільного захисту з теми «Дії керівного складу, сил ЦЗ та персоналу у випадку виникнення НС і в ході ліквідації їх наслідків, погіршення погодних умов».
0419

Відкрив навчання виконуючий обов’язки директора, керівник комплексного об'єктового навчання з цивільного захисту

Хайлов А.В., який у вступному слові наголосив на основних цілях навчання:0420
1. Перевірка реальності „Плану реагування на надзвичайні ситуації у ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України».
2. Розробка керівним складом ЦЗ обґрунтованих пропозицій для прийняття рішень та своєчасного доведення завдань до виконавців.
3. Відпрацювання алгоритму дій керівного складу та членів формувань цивільного захисту, персоналу ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» у випадках виникнення надзвичайних ситуацій, погіршення погодних умов.
4. Перевірка готовності персоналу до дій при виникненні надзвичайних ситуацій.

 

 

 

Далі

Про реформування санітарно-епідеміологічної служби у Полтавській області

У відповідності до наказів МОЗ України від 01.07.2016р. № 644 "Про прийняття до сфери управління Міністерства охорони здоров'я України цілісних майнових комплексів державних підприємств та державних установ" та від 08.07.2016р. № 689 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 01.07.2016р. №644» Державну установу «Полтавський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» передано зі сфери управління Держсанепідслужби України до сфери управління Міністерства охорони здоров'я України та зареєстровано у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань як - Державна установа «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» (скорочена назва ДУ «Полтавський ОЛЦ  МОЗ України»), що підпорядкована МОЗ України.

Детальніше...

Про поширення небезпечних інфекційних захворювань у світі

Хвороба, спричинена вірусом Зіка
За період 2007-2016 рр., станом на початок березня 2016 р., 55 країн та територій повідомили про випадки місцевого зараження вірусом Зіка, з них 41 – з початку 2015 р. Більшість країн та територій належить до Американського та Тихоокеанського регіону. Також, повідомлення про місцеве зараження вірусом Зіка надійшли з країн Африки (Габон, Кабо-Верде) та Азії (Індонезія, Камбоджа, Лаос, Малайзія, Мальдіви, Таїланд, Філіппіни).

Детальніше...

Комахи – переносники вірусу Зіка

За повідомленням Інституту зоології ім.І.І.Шмальгаузена Національної академії наук України, встановлено, що вірус Зіка передають активні протягом денного періоду комарі роду Aedes: Aedes aegypti, Aedes africanus, Aedes apicoargenteus, Aedes furcifer, Aedes hehcilli, Aedes luteocephslus, Aedes vitatus. Зараз до цього переліку, за своїим епідеміологічним значенням (наряду з Aedes aegypti) увійшов Aedes albopictus.

Детальніше...