Державна установа
«Полтавський обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України»

У Державній установі «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» 15 вересня цього року проведене комплексне об'єктове навчання з цивільного захисту з теми «Дії керівного складу, сил ЦЗ та персоналу у випадку виникнення НС і в ході ліквідації їх наслідків, погіршення погодних умов».
0419

Відкрив навчання виконуючий обов’язки директора, керівник комплексного об'єктового навчання з цивільного захисту

Хайлов А.В., який у вступному слові наголосив на основних цілях навчання:0420
1. Перевірка реальності „Плану реагування на надзвичайні ситуації у ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України».
2. Розробка керівним складом ЦЗ обґрунтованих пропозицій для прийняття рішень та своєчасного доведення завдань до виконавців.
3. Відпрацювання алгоритму дій керівного складу та членів формувань цивільного захисту, персоналу ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» у випадках виникнення надзвичайних ситуацій, погіршення погодних умов.
4. Перевірка готовності персоналу до дій при виникненні надзвичайних ситуацій.

 

 

 

0417

Начальник штабу керівництва комплексного об'єктового навчання, заступник директора Асаул М.В. виступив з доповіддю «Про взаємодію працівників ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» під час упереджувальних заходів на випадок виникнення надзвичайних ситуацій та у разі виникнення інфекційних захворювань та отруєнь».

 Помічник керівника КОН з організації медичного забезпечення, заступник директора Журавльов А.М. у своєму виступі акцентував увагу на взаємодії працівників державної установи під час погіршення погодних умов в осінньо-зимовий період, спричинення спалахів інфекційних захворювань.

 

 

 

 

0430З цікавими повідомленнями виступили начальник групи радіаційного спостереження і дозиметричного контролю, завідувач лабораторії 0432фізичних факторів, учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Загорулько О.С. з теми «Про взаємодію фахівців у разі виникнення радіаційних аварій», інженер Ольшницький В.П. з теми «Про взаємодію фахівців у разі виникнення пожежі або ситуації техногенного характеру», начальник групи епідеміологічної розвідки і контролю, завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Байбарза А.А. з теми «Опрацювання документів під час подання оперативної інформації, позачергових та заключних повідомлень про групові захворювання, спалахи інфекційних хвороб, можливі харчові отруєння відповідно до наказу МОЗ України від 23.05.2002 № 190 «Про надання позачергових повідомлень Міністерству охорони здоров’я України”.

 Під час обговорення завдань своїми спогадами із практичної медичної діяльності щодо надзвичайних ситуацій, які були спричинені епідеміями інфекційних захворювань серед військовослужбовців та комплексу протиепідемічних заходів по їх локалізації, поділився завідувач відділення дезінфектології, учасник бойових дій в Афганістані, полковник медичної служби у відставці Маційчук П.В.  Комплексне об'єктове навчання з цивільного захисту проводилося у два етапи. Під час другого практичного етапу відпрацьовувалися дії учасників навчання у разі отримання сигналу про повітряну небезпеку та укриття персоналу у спеціально обладнаному підвальному приміщенні (сховищі). Також була здійснена перевірка готовності мобільних груп і оперативних бригад до дій під час виникнення надзвичайних ситуацій, їх оснащеність та укомплектованість.
Під час навчання для формування практичних навичок діяти в умовах можливого виникнення надзвичайних ситуацій були використані фрагменти фільмів: «Надзвичайні ситуації техногенного характеру», «Надзвичайні ситуації природного характеру», «Пожежі», «Евакуація», «Епідемія чуми».
Підсумки навчання підбив виконуючий обов’язки директора ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України», керівник комплексного об'єктового навчання з цивільного захисту Хайлов А.В.

Начальник штабу керівництва
комплексного об'єктового навчання,
заступник директора М.В. Асаул