Державна установа
«Полтавський обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України»

Санепідситуація в Полтавській області

Ситуація по захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції

За повідомленням Центру громадського здоров’я МОЗ України, в усіх країнах, що межують із Україною, продовжує спостерігатися зростання інтенсивності активності грипу. В Румунії та Угорщині визначалася висока активність, в інших країнах-сусідах інтенсивність зросла до середнього рівня; в усіх країнах, що межують із Україною, в циркуляції домінували віруси грипу типу А, визначалися віруси А(Н1N1)pdm09 та А(Н3N2).
В Україні за 6 тиждень року (04 - 10.02.19) захворюваність на грип та ГРІ на 4,9 % більше епідемічного порогу, показник захворюваності за тиждень становив 544,2 на 100 тисяч населення; зареєстровані два летальні випадки, в т.ч. одна дитина; з початку епідсезону зареєстровано 32 летальних випадків; при дослідженні методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) зразків матеріалів в 25% отримані позитивні результати на грип з домінуванням вірусів типу А; епідемічні пороги перевищені в Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській, Хмельницькій, Сумській, Львівській, Житомирській, Миколаївській, Волинській та Херсонській областях; госпіталізовано 3% захворілих; з початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 0,4% населення України.
В області за 7 тиждень 2019 року (станом на 18.02.2019) продовжується сезонний підйом, захворюваність на гострі респіраторні інфекції на стабільному рівні, показник по області нижче епідпорогового. За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 5 тисяч 747 осіб, захворюваність зросла на 1%, показник – 408,8 на 100 тисяч населення, нижче епідпорогового на 63%; дітей захворіло 3538, що складає 62% від усіх захворілих.
При дослідженнях методом ПЛР вперше в поточному епідсезоні визначається циркуляція вірусу грипу А Н1N1 (4 позитивних), продовжується також виявлення вірусу грипу А Н3N2 (1 позитивний). Госпіталізовано по області 259 хворих на ГРІ, що складає 4,5% від кількості захворілих. Найвищі показники захворюваності спостерігаються в Диканському районі, м.Миргороді, Решетилівському та Карлівському районах.
В області продовжується вакцинація проти грипу. Отримали щеплення з початку епідсезону лише 6365 осіб, або 0,44% населення області.

Оперативна інформація про стан захворюваності на окремі інфекції в області

На 7-му тижні (станом на 18.02.19р.) в області по екстрених повідомленнях зареєстровано:
- 16 випадків кору, на 3 випадки менше ніж за попередній тиждень, захворювання зареєстровані в Зіньківському районі(4 випадки, з них 3 дітей), в Гребінківському та Пирятинському районах (по 3 випадки), Шишацький район (2 випадки, з них 1 дитина), у м. Полтава, м. Кременчук, Кобеляцькому, Машівському районах (по 1 випадку);
- 55 випадків гострих кишкових інфекцій, на 1 випадок більше, ніж на попередньому тижні, захворюваність по області менше середніх багаторічних показників на 37%.
- 1 випадок кашлюку у дитини, в м. Полтава, на рівні середнього багаторічного показника;
- 1 випадок епідемічного паротиту, у Кобеляцькому районі, більше середнього багаторічного показника;
- 6 випадків скарлатини, менше середнього багаторічного показника;
- 48 випадків вітряної віспи, менше середнього багаторічного показника;

Інфекційна захворюваність в Україні за 9 місяців 2018 року

Інфекційна захворюваність в Україні за 9 місяців 2018 року                                                    

icon pdf            

Карти і графіки інфекційної захворюваності в Україні за 9 місяців 2018 року                                                     

 icon pdf

 

Для ознайомлення з документами завантажте їх копію в форматі PDF-файлу

Результати моніторингу окремих показників епідеміологічного нагляду за особливо небезпечними інфекційними захворюваннями у Полтавській області за 9 місяців 2018 року

Аналіз даних епізоотологічного та ентомологічного моніторингів, проведених з використанням лабораторних досліджень, здійснених у лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», засвідчив активність природних осередків інфекційних захворювань, спільних для тварин і людей. Дослідження об’єктів довкілля (вода відкритих водоймищ, погадки хижих птахів, екскременти диких тварин, солома з гнізд гризунів) і живої природи (мишовидні гризуни, кліщі, комарі) визначили існування наступних ризиків біологічного характеру для громадського здоров’я.

Читати далі

Проблеми профілактики сказу

Сказ – особливо небезпечне інфекційне захворювання, спільне для тварин і людей, від якого не існує ніякого лікування. Попередити розвиток цієї хвороби у вражених вірусом сказу, який передається внаслідок ослинень, подряпин або укусів, можуть щеплення (антирабічне лікування).
За 2017 р. в лікувально-профілактичні заклади Полтавській області за антирабічною допомогою звернулися 2692 постраждалих від тварин, серед них 690 дітей. Це на 10,2% вище рівня 2016 р.
73,5% звернень (1978) пов’язана з нападами тварин, що мали хазяїв. Доля травм від безпритульних собак і котів – 23,0%, від диких тварин – 3,5%.
Серед них звернень від хазяйських собак – 1318, від котів – 562, від худоби – 65 (корови, кози, кінь), від кроликів, нутрій ондатр – 22, від дрібних кімнатних улюбленців – 11 (пацюки, миші, хом’як, морська свинка, білка).
До нападів на людей собаки, які мала хазяїв, заздалегідь щепленими порти сказу були лише у 48,7 %, а коти – у 42,5%.
511 людей зазнали нападів безпритульних собак, а 108 – котів.

Далі

Відокремлені структурні підрозділи

poltava regions

Корисні посилання

ban-radaban-prezidentban-kabminban-mozpoltava-oda