Державна установа
«Полтавський обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України»

Санепідситуація в Полтавській області

Ситуація по захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції

В Україні на 19-му тижні поточного року (станом на 14.05.2018) показник захворюваності на грип та ГРІ (сумарно) становив 213,9 на 100 тисяч населення, що на 62,4% менше епідемічного порогу по Україні. Захворюваність на грип та ГРВІ в Україні продовжує знижуватися. Летальних випадків від грипу не зареєстровано. Випадки лабораторно підтвердженого грипу спостерігаються у 1 області (Хмельницькій).
В області на 20-му тижні поточного року (станом на 21.05.2018) продовжується зниження показників захворюваності на гострі респіраторні інфекції, показник по області нижче епідпорогового, на жодній адміністративній території не спостерігається перевищення епідемічного порогу.
За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 2 тисячі 470 осіб, захворюваність зменшилась на 1,8%, показник 174,1 на 100 тисяч населення, нижче епідпорогового на 69,1%. Дітей захворіло 1610, що складає 65,1% від усіх захворілих. При цьому, найвищі показники захворюваності продовжують спостерігатися серед вікових груп: 0-4 роки та 5-14 років.
Найвищі показники захворюваності мають місце в Полтавському, Хорольському та Карлівському районах однак на даних територіях захворюваність також менше епідпорогової. Госпіталізовано 171 хворий, що складає 6,9% від кількості захворілих.
В області проти грипу з початку епідсезону вакциновані 8618 осіб, з них медичних працівників – 3405, дітей та дорослих в інтернатних закладах – 1534, хворих на хронічні захворювання – 820, осіб старше 60 років – 351, дітей загальноосвітніх навчальних закладів – 779, персоналу закладів освіти та інтернатних закладів – 256, робітників сфери послуг, торгівлі, транспорту – 468, персоналу інших установ та організацій – 582, серед інших груп ризику – поодинокі щеплення.

Проблеми профілактики сказу

Сказ – особливо небезпечне інфекційне захворювання, спільне для тварин і людей, від якого не існує ніякого лікування. Попередити розвиток цієї хвороби у вражених вірусом сказу, який передається внаслідок ослинень, подряпин або укусів, можуть щеплення (антирабічне лікування).
За 2017 р. в лікувально-профілактичні заклади Полтавській області за антирабічною допомогою звернулися 2692 постраждалих від тварин, серед них 690 дітей. Це на 10,2% вище рівня 2016 р.
73,5% звернень (1978) пов’язана з нападами тварин, що мали хазяїв. Доля травм від безпритульних собак і котів – 23,0%, від диких тварин – 3,5%.
Серед них звернень від хазяйських собак – 1318, від котів – 562, від худоби – 65 (корови, кози, кінь), від кроликів, нутрій ондатр – 22, від дрібних кімнатних улюбленців – 11 (пацюки, миші, хом’як, морська свинка, білка).
До нападів на людей собаки, які мала хазяїв, заздалегідь щепленими порти сказу були лише у 48,7 %, а коти – у 42,5%.
511 людей зазнали нападів безпритульних собак, а 108 – котів.

Далі

Оперативна інформація про стан захворюваності на окремі інфекції в області

На 28-му тижні в області по екстрених повідомленнях зареєстровано:
- 8 випадків кору, з них 4 серед дітей, на 12 випадків менше, ніж на минулому тижні. Захворювання зареєстровані у м. Полтава (2 випадки), Новосанжарському (2 випадки, з них 1 дитина), Шишацькому (2 випадки серед дітей), Кобеляцькому (1 випадок), Миргородському районах (1 випадок серед дітей);
- 86 випадків гострих кишкових інфекцій, на 11 випадків більше, ніж на попередньому тижні, захворюваність по області нижче середнього багаторічного показника на 27%;
- 2 випадки сальмонельозу, у м. Кременчуці, більше середнього багаторічного показника;
- 2 випадки гострого вірусного гепатиту, у м. Кременчук та Диканському районі, менше середнього багаторічного показника;
- 1 випадок скарлатини, менше середньої багаторічної;
- 12 випадків хвороби Лайма у м. Полтава (5), Зіньківський район (2), по 1 випадку зареєстровано у Гадяцькому, Диканському, Лубенському, Миргородському, Полтавському районах;
- 61 випадок вітряної віспи, 53 серед дітей, на рівні середнього багаторічного показника.

Гарячка Західного Нілу

Що таке «гарячка Західного Нілу»?
Гарячка Західного Нілу – інфекційне захворювання, збудник якого (вірус) може передаватися людині, здебільше, через укуси комарів (можливо – кліщів). Від людини до людини вірус може передаватись з кров’ю, донорськими органами. Природним резервуаром вірусу Західного Нілу є гризуни, птахи.

Детальніше

Відокремлені структурні підрозділи

poltava regions

Корисні посилання

ban-radaban-prezidentban-kabminban-mozpoltava-oda