Державна установа
«Полтавський обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України»

Санепідситуація в Полтавській області

Ситуація по захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції

За повідомленням Центру громадського здоров’я МОЗ України, за 49 тиждень року (03.12.18 - 09.12.18) захворюваність на грип та ГРІ в Україні на 2% більше епідемічного порогу, показник захворюваності за тиждень становив 528,2 на 100 тисяч населення. Зареєстрований один летальний випадок (випадок смерті) від грипу, що підтверджено методом полімеразної ланцюгової реакції (далі – ПЛР); при дослідженні методом ПЛР 101 зразку матеріалів в 26,7% (чверть досліджених взірців) отримані позитивні результати на грип, в циркуляції переважає A(H3N2); з початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 127 196 осіб, 0,3% населення України.
В області за 50 тиждень року (станом на 17.12.2018) продовжується ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції, темпи зростання збільшуються, в першу чергу серед дітей шкільного віку, показник по області нижче епідпорогового, однак спостерігається перевищення епідпорогових показників в окремих районах.
За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 8 тисяч 197 осіб, захворюваність зросла на 15%, показник – 583,0 на 100 тисяч населення, нижче епідпорогового на 20%. Дітей захворіло 5259, що складає 64% від усіх захворілих Найвищі показники серед дітей шкільного віку. Перевищує епідемічний поріг захворюваність:
- в Карлівському районі, показник захворюваності найвищий в області, на 21% вище епідпорогового (середній рівень інтенсивності епідемічного процесу), ріст захворюваності на 24% за тиждень,
- в Миргородському районі, де захворюваність за тиждень зросла на 132% (більше ніж в 2 рази) та перевищує епідпоріг на 28% (середній рівень інтенсивності епідемічного процесу).
Госпіталізовано 593 хворих на ГРІ, що складає 7% від кількості захворілих (показник госпіталізації зростає).
При дослідженнях методом ПЛР зразків матеріалів від хворих, доставлених до державної установи «Полтавській обласний лабораторний центр МОЗ України» – більшість позитивні на грип А (H3N2).
Місцевими рішеннями в зв’язку з значною відсутністю учнів через хворобу в області закриті 7 загальноосвітніх середніх шкіл: 5 в Хорольському, 1 в Миргородському, 1 у В.Багачанському районах.
В області продовжується вакцинація проти грипу. Отримали щеплення з початку епідсезону лише 5929 осіб, або 0,4% населення області. Більшість вакцин закуплені за власні кошти, з груп ризику найбільше щеплень проводиться медичним працівникам (майже половина всіх імунізованих).

Оперативна інформація про стан захворюваності на окремі інфекції в області

На 50-му тижні (станом на 17.12.2018р.) в області по екстрених повідомленнях зареєстровано:
- 11 випадків кору, як і на минулому тижні, захворювання зареєстровані в м. Полтава (4 випадки, з них 1 дитина), Гадяцькому районі (3 випадки, всі дорослі), Кобеляцькому районі (2 випадки, з них 1 дитина), по 1 випадку зареєстровано у м. Кременчук та Полтавському районі;
- 62 випадки гострих кишкових інфекцій, на 5 випадків менше ніж на попередньому тижні, захворюваність по області більше середніх багаторічних показників на 4%.
Спостерігається перевищення багаторічних показників у Миргородському районі (9 випадків, при середній багаторічній 2);
- 2 випадки гострого вірусного гепатиту, в м. Полтава, менше середнього багаторічного показника;
- 2 випадки хвороби Лайма, в Полтавському та Пирятинському районах;
- 7 випадків скарлатини, менше середнього багаторічного показника;
- 60 випадків вітряної віспи, менше середнього багаторічного показника.

Інфекційна захворюваність в Україні за 9 місяців 2018 року

Інфекційна захворюваність в Україні за 9 місяців 2018 року                                                    

icon pdf            

Карти і графіки інфекційної захворюваності в Україні за 9 місяців 2018 року                                                     

 icon pdf

 

Для ознайомлення з документами завантажте їх копію в форматі PDF-файлу

Результати моніторингу окремих показників епідеміологічного нагляду за особливо небезпечними інфекційними захворюваннями у Полтавській області за 9 місяців 2018 року

Аналіз даних епізоотологічного та ентомологічного моніторингів, проведених з використанням лабораторних досліджень, здійснених у лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», засвідчив активність природних осередків інфекційних захворювань, спільних для тварин і людей. Дослідження об’єктів довкілля (вода відкритих водоймищ, погадки хижих птахів, екскременти диких тварин, солома з гнізд гризунів) і живої природи (мишовидні гризуни, кліщі, комарі) визначили існування наступних ризиків біологічного характеру для громадського здоров’я.

Читати далі

Проблеми профілактики сказу

Сказ – особливо небезпечне інфекційне захворювання, спільне для тварин і людей, від якого не існує ніякого лікування. Попередити розвиток цієї хвороби у вражених вірусом сказу, який передається внаслідок ослинень, подряпин або укусів, можуть щеплення (антирабічне лікування).
За 2017 р. в лікувально-профілактичні заклади Полтавській області за антирабічною допомогою звернулися 2692 постраждалих від тварин, серед них 690 дітей. Це на 10,2% вище рівня 2016 р.
73,5% звернень (1978) пов’язана з нападами тварин, що мали хазяїв. Доля травм від безпритульних собак і котів – 23,0%, від диких тварин – 3,5%.
Серед них звернень від хазяйських собак – 1318, від котів – 562, від худоби – 65 (корови, кози, кінь), від кроликів, нутрій ондатр – 22, від дрібних кімнатних улюбленців – 11 (пацюки, миші, хом’як, морська свинка, білка).
До нападів на людей собаки, які мала хазяїв, заздалегідь щепленими порти сказу були лише у 48,7 %, а коти – у 42,5%.
511 людей зазнали нападів безпритульних собак, а 108 – котів.

Далі

Відокремлені структурні підрозділи

poltava regions

Корисні посилання

ban-radaban-prezidentban-kabminban-mozpoltava-oda