Державна установа
«Полтавський обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України»

Санепідситуація в Полтавській області

Ситуація по захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції

В Україні на 5-му тижні поточного року (станом на 05.05.2018) захворюваність в усіх регіонах нижче епідпорогу, показник захворюваності на грип та ГРІ (сумарно) становив 553,8 на 100 тисяч населення, що на 18,5% більше попереднього тижня, найбільш інтенсивно зростає захворюваність дітей шкільного віку. В ряді областей визначаються випадки лабораторно підтвердженого грипу, переважно – грипу В.
В області на 6-му тижні поточного року (станом на 12.02.2018) продовжується сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції, показник по області нижче епідпорогового, однак на 1 адміністративній території спостерігається перевищення епідемічного порогу, епідемічний процес середньої інтенсивності, в області визначаються випадки лабораторно підтвердженого грипу В.
За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 8 тисяч 486 осіб, захворюваність зросла на 21% (на попередньому тижні – ріст на 16%), показник 598,0 на 100 тисяч населення, нижче епідпорогового на 35%. Дітей захворіло 5580, що складає 66% від усіх захворілих. При цьому, як і на попередньому тижні, найвищі показники захворюваності спостерігаються серед дітей шкільного віку (5-14 років). Госпіталізовано 386 хворих, що складає 4,5% від кількості захворілих (як і на попередньому тижні).
Перевищення епідемічного порогу спостерігається у Гребінківському районі (показник 913,6 на 100 тисяч населення, у 1,5 рази вище, ніж по області та на 29% більше епідпорогопого, значний ріст – у 3 рази за тиждень). Найвищими в області також є показники захворюваності в м.Горішні Плавні (при цьому спостерігається ріст на 30% порівняно з попереднім тижнем) та Оржицькому районі (ріст у 2 рази). Необхідно відмітити, що у В.Багачанському та Пирятинському районах, де на попередньому тижні мало місце перевищення епідемічного порогу, на поточному тижні спостерігається не характерне для даного періоду року зниження зареєстрованої захворюваності.
Вірусологічною лабораторією ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» за тиждень лабораторно підтверджена наявність грипу В у 4 хворих в м.Полтаві (методом полімеразної ланцюгової реакції), крім того, на культурі клітин виділені віруси грипу В (2 ізоляти).
В області закриті ряд шкіл місцевими рішеннями в ряді районів: Гребінківському (2), Зіньківському (3), Кременчуцькому (1), Оржицькому (2)
В області проти грипу з початку епідсезону вакциновані 8597 осіб (0,6% населення області, що вище, ніж в Україні (0,5%), з них медичних працівників – 3397, дітей та дорослих в інтернатних закладах – 1534, хворих на хронічні захворювання – 806, осіб старше 60 років – 344, дітей загальноосвітніх навчальних закладів – 778, персоналу закладів освіти та інтернатних закладів – 256, робітників сфери послуг, торгівлі, транспорту – 458, персоналу інших установ та організацій – 573, серед інших груп ризику – поодинокі щеплення.

ЧОМУ ВИНИКЛИ СПАЛАХИ КОРУ?

Останнім часом в Україні відчувається соціальна напруга у зв'язку зі спалахами кору, які виникли в державі в минулому році, а на сьогодні охоплюють все більше і більше областей, вражаючи дітей, дорослих та з летальними випадками. І це прикро коли гинуть незахищені діти та дорослі в ХХІ столітті при наявності надійного засобу захисту від кору – вакцинації.
Хотілось би не допустити епідемій кору, які наприклад були на Ферарських островах (1846 р.), островах Фіджі (1875 р.) коли на кір там захворіло 96,6% населення незалежно від віку, з яких померло 20 тисяч. Але тоді ще не було вакцини проти кору. А зараз зовсім інша ситуація. Є надійний захист у світі – імунізація людей коревою вакциною.

Далі

Проблеми профілактики сказу

Сказ – особливо небезпечне інфекційне захворювання, спільне для тварин і людей, від якого не існує ніякого лікування. Попередити розвиток цієї хвороби у вражених вірусом сказу, який передається внаслідок ослинень, подряпин або укусів, можуть щеплення (антирабічне лікування).
За 2017 р. в лікувально-профілактичні заклади Полтавській області за антирабічною допомогою звернулися 2692 постраждалих від тварин, серед них 690 дітей. Це на 10,2% вище рівня 2016 р.
73,5% звернень (1978) пов’язана з нападами тварин, що мали хазяїв. Доля травм від безпритульних собак і котів – 23,0%, від диких тварин – 3,5%.
Серед них звернень від хазяйських собак – 1318, від котів – 562, від худоби – 65 (корови, кози, кінь), від кроликів, нутрій ондатр – 22, від дрібних кімнатних улюбленців – 11 (пацюки, миші, хом’як, морська свинка, білка).
До нападів на людей собаки, які мала хазяїв, заздалегідь щепленими порти сказу були лише у 48,7 %, а коти – у 42,5%.
511 людей зазнали нападів безпритульних собак, а 108 – котів.

Далі

Оперативна інформація про стан захворюваності на окремі інфекції в області

На 6-му тижні в області по екстрених повідомленнях зареєстровано:
- 15 випадків кору, з них 8 серед дітей, захворювання зареєстровані в Кобеляцькому районі (7 випадків, з них у 4 у дітей), м.Полтаві (2, 1 дитина), Диканському районі (1, дорослий), Миргородськом районі (3, 2 дітей), Полтавському районі (1, дитина) м.Горішні Плавні (1, дорослий), всього з початку року зареєстровано 35 випадків;
- 115 випадків гострих кишкових інфекцій, на 23 випадки більше, ніж на попередньому тижні, захворюваність по області на 30% вище середніх багаторічних показників, спостерігається перевищення багаторічних показників в м.Полтаві (51 випадок при середній багаторічній – 36), м.Кременчуці (17 випадків при середній багаторічній – 11, третій тиждень перевищення), в Миргородському районі (12 випадків при середній багаторічній – 5), в Пирятинському районі (5 випадків при середній багаторічні – 2, п’ятий тиждень перевищення);
- 6 випадків гострих вірусних гепатитів, більше середньої багаторічної (3 випадки) таке перевищення спостерігається протягом 3 тижнів, 5 захворілих – дорослі, 1 – дитина, захворювання зареєстровані в м.Полтаві (3, з початку року випадки реєструються щотижня), Гребінківському, Козельщинському, Чорнухинському районах (по 1-му випадку);
- 7 випадків скарлатини, на рівні середньої багаторічної;
- 340 випадків вітряної віспи, майже у 2 рази більше середньої багаторічної кількості, значне перевищення спостерігається в м.Полтаві, м.Кременчуці, Глобинському, Карлівському, Лубенському, Пирятинському районах.

Відокремлені структурні підрозділи

poltava regions

Корисні посилання

ban-radaban-prezidentban-kabminban-mozpoltava-oda