Державна установа
«Полтавський обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України»

В Україні на 5-му тижні поточного року (станом на 05.05.2018) захворюваність в усіх регіонах нижче епідпорогу, показник захворюваності на грип та ГРІ (сумарно) становив 553,8 на 100 тисяч населення, що на 18,5% більше попереднього тижня, найбільш інтенсивно зростає захворюваність дітей шкільного віку. В ряді областей визначаються випадки лабораторно підтвердженого грипу, переважно – грипу В.
В області на 6-му тижні поточного року (станом на 12.02.2018) продовжується сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції, показник по області нижче епідпорогового, однак на 1 адміністративній території спостерігається перевищення епідемічного порогу, епідемічний процес середньої інтенсивності, в області визначаються випадки лабораторно підтвердженого грипу В.
За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 8 тисяч 486 осіб, захворюваність зросла на 21% (на попередньому тижні – ріст на 16%), показник 598,0 на 100 тисяч населення, нижче епідпорогового на 35%. Дітей захворіло 5580, що складає 66% від усіх захворілих. При цьому, як і на попередньому тижні, найвищі показники захворюваності спостерігаються серед дітей шкільного віку (5-14 років). Госпіталізовано 386 хворих, що складає 4,5% від кількості захворілих (як і на попередньому тижні).
Перевищення епідемічного порогу спостерігається у Гребінківському районі (показник 913,6 на 100 тисяч населення, у 1,5 рази вище, ніж по області та на 29% більше епідпорогопого, значний ріст – у 3 рази за тиждень). Найвищими в області також є показники захворюваності в м.Горішні Плавні (при цьому спостерігається ріст на 30% порівняно з попереднім тижнем) та Оржицькому районі (ріст у 2 рази). Необхідно відмітити, що у В.Багачанському та Пирятинському районах, де на попередньому тижні мало місце перевищення епідемічного порогу, на поточному тижні спостерігається не характерне для даного періоду року зниження зареєстрованої захворюваності.
Вірусологічною лабораторією ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» за тиждень лабораторно підтверджена наявність грипу В у 4 хворих в м.Полтаві (методом полімеразної ланцюгової реакції), крім того, на культурі клітин виділені віруси грипу В (2 ізоляти).
В області закриті ряд шкіл місцевими рішеннями в ряді районів: Гребінківському (2), Зіньківському (3), Кременчуцькому (1), Оржицькому (2)
В області проти грипу з початку епідсезону вакциновані 8597 осіб (0,6% населення області, що вище, ніж в Україні (0,5%), з них медичних працівників – 3397, дітей та дорослих в інтернатних закладах – 1534, хворих на хронічні захворювання – 806, осіб старше 60 років – 344, дітей загальноосвітніх навчальних закладів – 778, персоналу закладів освіти та інтернатних закладів – 256, робітників сфери послуг, торгівлі, транспорту – 458, персоналу інших установ та організацій – 573, серед інших груп ризику – поодинокі щеплення.

Відокремлені структурні підрозділи

poltava regions

Корисні посилання

ban-radaban-prezidentban-kabminban-mozpoltava-oda