Державна установа
«Полтавський обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України»

Санепідситуація по інфекційним захворюванням у Полтавській області

Кліщі наступають

Настала тепла пора року, яку ми довго очікували. Адже це величезний шанс кожному оздоровитись на лоні природи, в мальовничих куточках Полтавщини та за її межами. Але тепло приносить і певні ризики. На одному з них зосереджу особливу увагу. Зокрема, йтиметься про іксодовий кліщовий бореліоз, або так звану хворобу Лайма. Річ у тому, що якраз під час весняно-літнього періоду активізується життєдіяльність кліщів, які є носіями особливо небезпечної хвороби Лайма. Завдяки щорічним дослідженням, які проводились державною санепідслужбою області, а нині це проводить Державна установа «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», вже виявлено природніх осередків у понад 180 населених пунктах, практично на всіх адміністративних територіях нашої області, і, безперечно, кількість їх зростатиме завдяки епізоотологічних обстежень та природніх умов, які створились на території області. Тобто ризик завжди існує всюди, якщо ми неуважно ставимось до себе, перебуваючи на природі.
Нажаль, кількість випадків хвороби Лайма, постійно зростає. Наприклад, якщо у 2010 році в області було зареєстровано - 9 випадків хвороби Лайма, у 2016-му – 126, то у 2017-му – 213. А на початку весни цього року вже зафіксовано 9 випадків у м.Полтаві, Гадяцькому, Диканському, Кременчуцькому та Миргородському районах. Випадки хвороби Лайма за останні 8 років зареєстровані у всіх регіонах. Найбільше у Полтаві – 335, Лубенському – 70, Н.Санжарському – 46, Полтавському – 40, Миргородському та Козельщинському районах по 21.

Читати далі

Проблеми профілактики сказу

Сказ – особливо небезпечне інфекційне захворювання, спільне для тварин і людей, від якого не існує ніякого лікування. Попередити розвиток цієї хвороби у вражених вірусом сказу, який передається внаслідок ослинень, подряпин або укусів, можуть щеплення (антирабічне лікування).
За 2017 р. в лікувально-профілактичні заклади Полтавській області за антирабічною допомогою звернулися 2692 постраждалих від тварин, серед них 690 дітей. Це на 10,2% вище рівня 2016 р.
73,5% звернень (1978) пов’язана з нападами тварин, що мали хазяїв. Доля травм від безпритульних собак і котів – 23,0%, від диких тварин – 3,5%.
Серед них звернень від хазяйських собак – 1318, від котів – 562, від худоби – 65 (корови, кози, кінь), від кроликів, нутрій ондатр – 22, від дрібних кімнатних улюбленців – 11 (пацюки, миші, хом’як, морська свинка, білка).
До нападів на людей собаки, які мала хазяїв, заздалегідь щепленими порти сказу були лише у 48,7 %, а коти – у 42,5%.
511 людей зазнали нападів безпритульних собак, а 108 – котів.

Далі

Оперативна інформація про стан захворюваності на окремі інфекції в області

На 20-му тижні в області по екстрених повідомленнях зареєстровано:
- 18 випадків кору, з них 6 дітей, на 11 випадків менше ніж на минулому тижні. Захворювання зареєстровані у Лубенському районі (6 випадків), Миргородському районі(4 випадки, в т.ч 3 дитини), м. Полтава (2 випадки, в т.ч 1 дитина), Полтавському районі(2 випадки, в т.ч 2 дитини), у м. Горіші Плавні, Зіньківському, Козельщинському, Гребінківському районах(по 1 випадку).
- 68 випадків гострих кишкових інфекцій, на 25 випадків менше, ніж на попередньому тижні, захворюваність по області менше середніх багаторічних показників на 14%;
- 2 випадки гострих вірусних гепатитів, у дорослих, в м. Полтава та Козельщинському районі, на рівні середнього багаторічного показника;
- 12 випадків скарлатини, більше середнього багаторічного показника;
- 3 випадки хвороби Лайма у м. Полтава(1) та Лубенському районі(2);
- 202 випадки вітряної віспи, більше середньої багаторічної кількості на 30%.

Гарячка Західного Нілу

Що таке «гарячка Західного Нілу»?
Гарячка Західного Нілу – інфекційне захворювання, збудник якого (вірус) може передаватися людині, здебільше, через укуси комарів (можливо – кліщів). Від людини до людини вірус може передаватись з кров’ю, донорськими органами. Природним резервуаром вірусу Західного Нілу є гризуни, птахи.

Детальніше

Відокремлені структурні підрозділи

poltava regions

Корисні посилання

ban-radaban-prezidentban-kabminban-mozpoltava-oda