Державна установа
«Полтавський обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України»

Санепідситуація по інфекційним захворюванням у Полтавській області

Проблеми профілактики сказу

Сказ – особливо небезпечне інфекційне захворювання, спільне для тварин і людей, від якого не існує ніякого лікування. Попередити розвиток цієї хвороби у вражених вірусом сказу, який передається внаслідок ослинень, подряпин або укусів, можуть щеплення (антирабічне лікування).
За 2017 р. в лікувально-профілактичні заклади Полтавській області за антирабічною допомогою звернулися 2692 постраждалих від тварин, серед них 690 дітей. Це на 10,2% вище рівня 2016 р.
73,5% звернень (1978) пов’язана з нападами тварин, що мали хазяїв. Доля травм від безпритульних собак і котів – 23,0%, від диких тварин – 3,5%.
Серед них звернень від хазяйських собак – 1318, від котів – 562, від худоби – 65 (корови, кози, кінь), від кроликів, нутрій ондатр – 22, від дрібних кімнатних улюбленців – 11 (пацюки, миші, хом’як, морська свинка, білка).
До нападів на людей собаки, які мала хазяїв, заздалегідь щепленими порти сказу були лише у 48,7 %, а коти – у 42,5%.
511 людей зазнали нападів безпритульних собак, а 108 – котів.

Далі

Оперативна інформація про стан захворюваності на окремі інфекції в області

На 32-му тижні в області по екстрених повідомленнях зареєстровано:
- 6 випадків кору, з них 2 дітей, на 3 випадки більше ніж на минулому тижні. Захворювання зареєстровані у м. Полтава (3 випадки), по 1 випадку у В.Багачанському, Миргородському, Пирятинському районах;
- 96 випадків гострих кишкових інфекцій, на 20 випадків менше, ніж на попередньому тижні, захворюваність по області нижче середнього багаторічного показника на 18%. Спостерігається перевищення багаторічних показників у Миргородському районі (12 випадків, при середній багаторічній 7), другий тиждень перевищення;
- 1 випадок сальмонельозу, менше середнього багаторічного показника;
- 2 випадки гострого вірусного гепатиту, у м. Полтава та м. Кременчук, менше середнього багаторічного показника;
- 1 випадок кашлюку, хвора дитина, у Миргородському районі;
- 1 випадок скарлатини, у Миргородському районі, менше середнього багаторічного показника;
- 15 випадків хвороби Лайма: у Лубенському районі(4), м. Полтава(3), по 2 випадки в м. Кременчук, Полтавському та Чутівському районах, по 1 випадку у Новосанжарському, Решетилівському районах;
- 1 випадок гарячки Західного Нілу в Кобеляцькому районі;
- 22 випадки вітряної віспи, менше середнього багаторічної показника.

Гарячка Західного Нілу

Що таке «гарячка Західного Нілу»?
Гарячка Західного Нілу – інфекційне захворювання, збудник якого (вірус) може передаватися людині, здебільше, через укуси комарів (можливо – кліщів). Від людини до людини вірус може передаватись з кров’ю, донорськими органами. Природним резервуаром вірусу Західного Нілу є гризуни, птахи.

Детальніше

ПРО ЕПІДЕМІЧНУ СИТУАЦІЮ ЗІ СКАЗУ В УКРАЇНІ ЗА 19 РОКІВ

За 19 років (з 1996 по 2014 рр.) в Україні зареєстровані 48 випадків захворювань людей на сказ, які виникли внаслідок нападів наступних тварин: коти (16 вип.), собаки (15), лисиці (12), кажан (1). У 4 вип. (3 – серед дітей і 1вип. у дорослого) захворілі не пам'ятали про контакти з тваринами.

Детальніше...

Відокремлені структурні підрозділи

poltava regions

Корисні посилання

ban-radaban-prezidentban-kabminban-mozpoltava-oda