Державна установа
«Полтавський обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України»

Санепідситуація по інфекційним захворюванням у Полтавській області

ЧОМУ ВИНИКЛИ СПАЛАХИ КОРУ?

Останнім часом в Україні відчувається соціальна напруга у зв'язку зі спалахами кору, які виникли в державі в минулому році, а на сьогодні охоплюють все більше і більше областей, вражаючи дітей, дорослих та з летальними випадками. І це прикро коли гинуть незахищені діти та дорослі в ХХІ столітті при наявності надійного засобу захисту від кору – вакцинації.
Хотілось би не допустити епідемій кору, які наприклад були на Ферарських островах (1846 р.), островах Фіджі (1875 р.) коли на кір там захворіло 96,6% населення незалежно від віку, з яких померло 20 тисяч. Але тоді ще не було вакцини проти кору. А зараз зовсім інша ситуація. Є надійний захист у світі – імунізація людей коревою вакциною.

Далі

Проблеми профілактики сказу

Сказ – особливо небезпечне інфекційне захворювання, спільне для тварин і людей, від якого не існує ніякого лікування. Попередити розвиток цієї хвороби у вражених вірусом сказу, який передається внаслідок ослинень, подряпин або укусів, можуть щеплення (антирабічне лікування).
За 2017 р. в лікувально-профілактичні заклади Полтавській області за антирабічною допомогою звернулися 2692 постраждалих від тварин, серед них 690 дітей. Це на 10,2% вище рівня 2016 р.
73,5% звернень (1978) пов’язана з нападами тварин, що мали хазяїв. Доля травм від безпритульних собак і котів – 23,0%, від диких тварин – 3,5%.
Серед них звернень від хазяйських собак – 1318, від котів – 562, від худоби – 65 (корови, кози, кінь), від кроликів, нутрій ондатр – 22, від дрібних кімнатних улюбленців – 11 (пацюки, миші, хом’як, морська свинка, білка).
До нападів на людей собаки, які мала хазяїв, заздалегідь щепленими порти сказу були лише у 48,7 %, а коти – у 42,5%.
511 людей зазнали нападів безпритульних собак, а 108 – котів.

Далі

Оперативна інформація про стан захворюваності на окремі інфекції в області

На 6-му тижні в області по екстрених повідомленнях зареєстровано:
- 15 випадків кору, з них 8 серед дітей, захворювання зареєстровані в Кобеляцькому районі (7 випадків, з них у 4 у дітей), м.Полтаві (2, 1 дитина), Диканському районі (1, дорослий), Миргородськом районі (3, 2 дітей), Полтавському районі (1, дитина) м.Горішні Плавні (1, дорослий), всього з початку року зареєстровано 35 випадків;
- 115 випадків гострих кишкових інфекцій, на 23 випадки більше, ніж на попередньому тижні, захворюваність по області на 30% вище середніх багаторічних показників, спостерігається перевищення багаторічних показників в м.Полтаві (51 випадок при середній багаторічній – 36), м.Кременчуці (17 випадків при середній багаторічній – 11, третій тиждень перевищення), в Миргородському районі (12 випадків при середній багаторічній – 5), в Пирятинському районі (5 випадків при середній багаторічні – 2, п’ятий тиждень перевищення);
- 6 випадків гострих вірусних гепатитів, більше середньої багаторічної (3 випадки) таке перевищення спостерігається протягом 3 тижнів, 5 захворілих – дорослі, 1 – дитина, захворювання зареєстровані в м.Полтаві (3, з початку року випадки реєструються щотижня), Гребінківському, Козельщинському, Чорнухинському районах (по 1-му випадку);
- 7 випадків скарлатини, на рівні середньої багаторічної;
- 340 випадків вітряної віспи, майже у 2 рази більше середньої багаторічної кількості, значне перевищення спостерігається в м.Полтаві, м.Кременчуці, Глобинському, Карлівському, Лубенському, Пирятинському районах.

Гарячка Західного Нілу

Що таке «гарячка Західного Нілу»?
Гарячка Західного Нілу – інфекційне захворювання, збудник якого (вірус) може передаватися людині, здебільше, через укуси комарів (можливо – кліщів). Від людини до людини вірус може передаватись з кров’ю, донорськими органами. Природним резервуаром вірусу Західного Нілу є гризуни, птахи.

Детальніше

Відокремлені структурні підрозділи

poltava regions

Корисні посилання

ban-radaban-prezidentban-kabminban-mozpoltava-oda