Logo

Державна установа
«Полтавський обласний центр контролю
та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров’я України»

Полтавським обласним лабораторним центром Держсанепідслужби України та його відокремленими структурними підрозділами здійснюються заходи щодо організації та забезпечення проведення лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань факторів середовища життєдіяльності людини (об'єктів довкілля), а також проведення діагностичних лабораторних досліджень (обстеження хворих на інфекційні та паразитарні захворювання).

За 6 місяців 2014 року, з метою здійснення контролю за безпечністю для здоров'я населення питної води, проведені мікробіологічні дослідження 3572 проб води централізованих систем водопостачання та 596 проб води з колодязів. За результатами не відповідали нормативам 3,6% проб водопровідної води та 40% – колодязної.
На санітарно-хімічні показники досліджено 2143 проби води з водопроводів та 1753 – з колодязів. Відхилення від нормативів встановлені відповідно у 22,1% та 35,7% проб. При дослідженнях колодязної води, причиною невідповідності нормативам, переважно, є вміст нітратів.
Перевищення допустимого рівня концентрації шкідливих речовин визначено у 2 пробах повітря при дослідженні 221 проби робочої зони.
У місцях масового відпочинку населення досліджено 582 проби води водоймищ на мікробіологічні показники та 317 – на санітарно-хімічні. Відхилення від нормативних показників встановлено відповідно у 2,4% та 14,6 % випадків досліджень.
Щодо продуктів харчування – проведені мікробіологічні дослідження 4141 проби, відхилення від нормативів встановлено у 4,5% проб.
На санітарно-хімічні показники досліджено 2767 проб харчових продуктів, з яких не відповідали санітарним вимогам 2,8% проб.
При здійсненні радіологічного моніторингу виконано 8524 різних досліджень, серед яких контроль на майданчиках металобрухту, промислових об'єктах, в лікувальних закладах та інші.
Зокрема, на радіологічні показники досліджено 974 проби харчових продуктів та об'єктів навколишнього середовища. Проведено 1480 вимірів гамма-фону на місцевості та понад 1000 вимірів потужності зовнішнього гамма-випромінення у будинках житлового та соціально-побутового призначення.
Перевищень вмісту радіонуклідів та підвищення природного фону не встановлено в жодному випадку.
З метою вивчення стану активності природних осередків інфекційних захворювань проведені епізоотологічні обстеження окремих територій області, лабораторно досліджені вода відкритих водоймищ, ґрунт, об'єкти живої природи – резервуари і переносники збудників інфекційних захворювань. Всього на наявність збудників особливо небезпечних інфекційних захворювань досліджено 1738 об'єктів довкілля, живої природи тощо. Внаслідок досліджень проведено майже 3 тис. аналізів, підтверджена активність природних осередків лептоспірозу.
З діагностичною метою на особливо небезпечні інфекційні захворювання проведено 948 досліджень, обстежено 128 хворих. Дослідження дозволити як виключити окремі підозри, так і підтвердити лабораторно діагнози «Лептоспіроз», «Лістеріоз», «Кишковий єрсиніоз».
У бактеріологічній лабораторії з метою підтвердження діагнозу проведено 432 дослідження. Внаслідок цього були діагностовані (лабораторно підтверджені або розшифровані) такі захворювання, як дизентерія, сальмонельоз, кишкові інфекційні захворювання, спричинені ешеріхіями, цитробактеріями, патогенним стафілококом, а також носійство нетоксикогенного штаму збудника дифтерії.
Фахфівцями вірусологічної лабораторії проведено 1142 досліджень з діагностичною метою, 1840 – з профілактичною, а також 339 досліджено 339проб об'єктів довкілля. Лабораторно розшифровані такі діагнози, як вірусні гепатити, вірусні ентерити, ГРВІ, грип, аденовірусні захворювання. Встановлено факти циркуляції в області таких збудників інфекційних захворювань, як віруси грипу А, грипу А (H3N2), грипу А(H1N1), грипу В, аденовірусів, РС вірусів.
Паразитологічними лабораторіями закладів санепідслужби області було проведено 87017 досліджень, 599 з яких – з позитивними результатами, а саме: 12 із 923 санітарно-паразитологічних досліджень проб ґрунту, 41 – при дослідженні 11625 проб змивів з об довкілля наявність яєць гельмінтів тощо.
Не виявили забрудненість збудниками паразитарних хвороб дослідження 562 проб питної води, 1136 – садовини та городини та 5588 досліджень на протозойну флору.
З діагностичною метою було проведено 72294 дослідження, виявлено 546 позитивних знахідок, що дозволило встановити хворим такі діагнози, як: лямбліоз, аскаридоз, ентеробіоз, опісторхоз, стронгілоідоз, дирофіляриоз.
Результати діяльності Полтавського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України та його відокремлених структурних підрозділів використані для накопичення баз даних санітарного та епідеміологічного наглядів, проведення оперативного та ретроспективного аналізів стану санітарно-епідемічної ситуації, визначення меж природних осередків інфекційних захворювань, оформлення відповідних висновків, а також – для прогнозування та формування аналітичних довідок, пропозицій та санітарно-освітніх матеріалів щодо профілактичних заходів.

Відокремлені структурні підрозділи

poltava regions

Корисні посилання

ban-radaban-prezidentban-kabminban-mozpoltava-oda