Державна установа
«Полтавський обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України»

Інформація для громадян

В ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» проведене штабне тренування

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року № 443 „Про затвердження Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту”, наказу МОЗ України від 26 січня 2018 року № 160 «Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту у сфері охорони здров’я на 2018 рік», розпорядження голови обласної державної адміністрації від 22 січня 2018 року № 45 „Про План основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області на 2018 рік” та відповідного наказу ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» від 30.01.2018 № 11 «Про план основних заходів цивільного захисту ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» на 2018 рік» в ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» проведене штабне тренування на тему: „Координація діяльності органів управління та сил ЦЗ ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» при переведенні з режиму функціонування в мирний час на режим функціонування в особливий період”.
tren1Із вступним словом виступив керівник тренування, в.о.директора Хайлов А.В., який наголосив на особливостях, що визначаються згідно з вимогами законів України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», «Про правовий режим воєнного стану», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також інших нормативно-правовоих актів. Також він акцентував увагу на виконанні заходів цивільного захисту в разі раптового нападу супротивника, що включає:
- Порядок організації оповіщення керівного складу органів управління, сил цивільного захисту і населення про загрозу раптового нападу супротивника;
- Порядок переведення відповідної територіальної підсистеми (ланки територіальної підсистеми) ЄДС ЦЗ з режиму режиму функціонування в мирний час на режим функціонування в особливий період.
- Організацію взаємодії між силами цивільного захисту, підрозділами Збройних Сил України, іншими військовими формуваннями, утвореними відповідно до законів України;
- Заходи щодо забезпечення дій сил цивільного захисту та відновлення їх готовності до дій;
- Організацію управління і зв’язку;
- Заходи щодо забезпечення сталої роботи ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» в особливий період.

 

 

tren2Відповідно до наказу ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» від 28 листопада 2018 року № 104 «Про проведення штабного тренування» та Плану проведення штабного тренування була здійснена перевірка готовності учасників тренування, доведена тема тренування, навчальна мета, навчальні питання та умовна обстановка. Також керівником тренування, в.о.директора Хайловим А.В. були доведені вимоги до координації дій органів управління та формувань цивільного захисту в особливий період.

 Під час штабного тренування були заслухані доповіді керівників формувань цивільного захисту щодо дій при переведенні з режиму функціонування в мирний час на режим функціонування в особливий період:
начальника групи радіаційного спостереження і дозиметричного контролю Загорулька О.С., начальника групи хімічного спостереження та контролю Телеганя О.А., начальника групи епідеміологічної розвідки та контролю Байбарзи А.А., дублера начальника Головної лабораторії Блавацької М.В.,від бригади з діагностики особливо небезпечних інфекцій Погорілої В.В., керівника вірусологічної бригади Байбарзи І.І., керівника токсикологічної бригади Шашко В.І.

Заступник керівника тренування, заступник директора ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» Асаул М.В. у своєму виступі наголосив на реалізації учбових цілей тренування, і перш за все на реальності заходів плану цивільного захисту та планів взаємодії формувань при переведенні їх на режим функціонування в особливий період.

Підсумки підвів керівник тренування, в.о. директора Хайлов А.В., який дав оцінку стану готовності формувань при переведенні їх на режим функціонування в особливий період, висловив критичні зауваження окремим керівникам формувань цивільного захисту та поставив вимогу про необхідність більш відповідального підходу до вирішення завдань та забезпечення дій за призначенням.

Заступник керівника тренування,
заступник директора ДУ
«Полтавський ОЛЦ МОЗ України» М.В. Асаул

АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» на 2018 – 2020 роки

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказом ДУ «Полтавський
ОЛЦ МОЗ України» № 87
від 18 грудня 2017 року

АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА

Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»
на 2018 – 2020 роки

Преамбула
Цією Антикорупційною програмою Державна установа «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (далі - Юридична особа) проголошує, що її працівники, посадові особи, в.о.директора у своїй внутрішній діяльності, а також у правовідносинах із діловими партнерами, органами державної влади, органами місцевого самоврядування, керуються принципом «нульової толерантності» до будь-яких проявів корупції і вживатимуть всіх передбачених законодавством заходів щодо запобігання, виявлення та протидії корупції і пов’язаним з нею діям.

Далі

Обережно, кліщі!

З березня по жовтень в лісах та парках активуються кліщі. Піки активності припадають на квітень та серпень. Кусючі вампіри небезпечні тим, що здатні передавати збудників різноманітних інфекційних захворювань.
Багаторічними дослідженнями встановлена наявність на території Полтавської області природних осередків багатьох захворювань, які передаються комахами: кліщовий бореліоз (Хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт, гарячка Західного Нілу, захворювання, спричинені рядом інших вірусів.
Серед найбільш актуальних для Полтавської області інфекційних захворювань, передача яких здійснюється кліщами, є хвороба Лайма. Перші поодинокі випадки діагностовано у 2002 році. З того часу кількість хворих щороку збільшується. За 2018 рік вона становила 251.
Хвороба Лайма характеризується різними клінічними проявами: ураження шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату, серця. При кліщовому бореліозі на місці укусу з’являється еритема – пляма червоного кольору, дещо світліша в центрі, збільшується в розмірі за 3-7 днів. Хворий відчуває загальну слабкість, ломоту, підвищення температури тіла, головний біль, катаральні явища, біль м’язів шиї. При пізньому чи взагалі відсутньому лікуванні хвороба може привести до інвалідності.
Осередки кліщових бореліозів визначені на усіх адміністративних територіях області; до них віднесені більше 130 населених пунктів. За даними системного ентомологічного моніторингу, що здійснюється спеціалістами обласного лабораторного центру МОЗ України, у 2019 році слід очікувати збереження середнього багаторічного рівня чисельності компонентів гнусу та кліщів. Перебування на природні може бути ризикованим, якщо не зважати на небезпеку кліщів. Останніми роками кліщі все частіше атакують в межах населених пунктів.

Читати далі

Про захворювання на сказ

У Полтавській області востаннє випадок захворювання людини на сказ зареєстрований у 2003 році у Лохвицькому районі (постраждала від домашнього скаженого собаки за медичною допомогою звернулася з появою клінічних проявів хвороби). Попередній випадок в області – у 1972 році.
За даними Державного закладу «Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України», в Україні в останні роки епідситуація щодо захворюваності людей на сказ залишається нестійкою – реєструються поодинокі випадки захворювань; за останні 10 років простежується тенденція до зростання рівня захворюваності. Якщо в попередні два десятиріччя зареєстровано по 21 випадку захворювань, то в останнє десятиріччя ( з 2007 по 2016 рік) – 36 випадків. За останнє десятиріччя найбільша кількість захворювань зареєстрована у 2007 році – 7 вип., (по 2 вип. у Вінницькій, Донецькій, Луганській та 1 у Херсонській областях) та 2011, 2015 роках по 6 вип. (у 2011 р. по 1 вип. у Сумській, Тернопільській, Чернігівській, Донецькій, Київській областях та м. Києві, (у 2015 р. по 2 випадки у Дніпропетровській та Донецькій та по одному у Одеській і Харківській областях), у 2012 р. захворювання не реєструвалися.
У 2016 році зареєстровано 4 випадки захворювань: у Дніпропетровській, Рівненській, Чернігівській областях та м. Києві (інфікована у Київській області).
У 2017 році по 1 випадку захворювань людей на сказ зареєстровано у Дніпропетровській і Одеській областях.
З 1996 по 2016 рік в Україні внаслідок захворювання на сказ загинуло 58 людей. З цієї кількості 35 не звертались за медичною допомогою з приводу нападів тварин, 12 з різних причин не отримали щеплення проти сказу (антирабічне лікування). В 11 випадках щеплення лікування проводилось, але не було ефективним через (порушення режиму, схем лікування, неповний осяг через дефіцит препаратів тощо).
В умовах погіршення ситуації щодо захворювань тварин на сказ, неупорядкованого стану щодо утримання тварин медична профілактика сказу залишається актуальною проблемою. Серед заходів профілактики – дотримання правил утримання тварин, своєчасне звернення за медичною допомогою в разі нападів тварин, наявність в лікувальних закладах антирабічних вакцин і антирабічного імуноглобуліну.

Заввідділенням особливо небезпечних інфекцій відділу з дослідження біологічних факторів ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», лікар-епідеміолог Т.Крупініна

Про полімерні матеріали

irma   ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» єдина лабораторія в області, яка проводить    дослідження полімерних матеріалів (ПМ) та виробів з них на наявність токсичних інгредієнтів .

  За останні роки збільшилась кількість звернень громадян із скаргами на погіршення самопочуття після проведення євроремонтів у своїх квартирах чи на робочих місцях, або після придбання меблів. Для гострого отруєння від формальдегіду, який виділяється з будівельних матеріалів, характерне подразнення слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів: сльозотеча, біль в очах, першіння в горлі, нежить, чхання і кашель, біль і відчуття тиску в грудях, задишка, ядуха. Одночасно наростає загальна слабкість, пітливість, головний біль; ноді виникає запаморочення, відчуття страху, хитка хода, судоми, гіперемія шкіри обличчя, слизової оболонки носа, носові кровотечі. У нічний час кашель і задишка посилюються.


  Після проведення лабораторних досліджень виявляється перевищення гранично допустимої концентрації формальдегіду і фенолу, як в повітрі приміщень , так і з частин меблів (ДСП, ДВП та інші) . Причиною невідповідності ДСП та інших будівельних матеріалів до Нормативних Документів вважається порушення технологічного процесу під час виготовлення. Підтвердженням того самого «полімерного буму» в нашій країні стало наше опитування жителів м. Полтави. Проаналізувавши отримані результати, ми прийшли до висновку, що лише дуже малий відсоток насправді усвідомлює потенційну небезпеку ПМ для свого організму .

Далі

Про окремі захворювання, які передаються комахами

Небезпека комах
Комахи можуть відігравати роль переносників збудників інфекційних захворювань, спільних для тварин і людей. У Полтавській області визначені природні осередки особливо небезпечних інфекційних захворювань, що можуть передаватися до людини комахами (трансмісивні): кліщовий вірусний енцефаліт, Кримська, спричинена Конго-вірусом, геморагічна гарячка, іксодові кліщові бореліози (хвороба Лайма), гарячка Західного Нілу. За певних умов, не виключена можливість поширення в області малярії.
В природних осередках збудники інфекційних захворювань циркулюють між птахами, ссавцями і комахами. Передача збудників до людини може відбуватися під час присмоктування кліща або комариного укусу.
За даними системного епізоотологічного та етомологічного моніторингу, що здійснюється спеціалістами ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр міністерства охорони здоров’я України» та її підрозділами в області, у 2017 році очікувалось збереження середнього багаторічного рівня чисельності мишовидних гризунів, а також – компонентів гнусу та кліщів. Така ситуація сприяє існуванню потенційного ризику інфікування від комах.

Далі

Відокремлені структурні підрозділи

poltava regions

Корисні посилання

ban-radaban-prezidentban-kabminban-mozpoltava-oda