Державна установа
«Полтавський обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України»

Інформація для громадян

Перерва самоізоляції за негативним результатом ПЛР на СОVID-19

(пояснення на запити громадян)

Вірусологічна лабораторія «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (ДУ ПОЛЦ МОЗ У) готова проводити дослідження для осіб груп ризику з числа прибулих із-за кордону. Лабораторія не здійснює прийом пацієнтів та відбір матеріалу від людей для досліджень.
Прибулий із-за кордону має звернутися по телефону до сімейного лікаря для реєстрації та повідомлення про потребу обстеження з метою перерви самоізоляції. Лікувальний заклад забезпечує відбір зразків і доставку їх в лабораторію.
Вартість і терміни досліджень для припинення самоізоляції поки офіційно не визначені. Щодо термінів, варто врахувати час, який знадобиться для організації відбору матеріалу для досліджень і його проведення та обробки результатів.
Вірусологічна лабораторія ДУ ПОЛЦ МОЗ У проводить дослідження на СОVID-19 за допомогою методу ПЛР з метою діагностики у хворих та контролю результатів лікування безоплатно з використанням тест-систем, поставлених за рахунок коштів Держбюджету. Обстеження хворих залишатимуться в пріоритеті.
Лабораторія працює в умовах епідемії. Сучасне лабораторне обладнання завантажується двічі за добу і по 8 годин аналізує проби, після чого видає результати досліджень. Певний час потрібен для підготовки до роботи і оформлення медичної документації. Щодня лабораторія відпрацьовує до 200 проб (тільки щодо СОVID-19, але є і інші важливі дослідження). У червні щоденна кількість прибулих із-за кордону була до 30 осіб. В такій ситуації до отримання результату для осіб, які бажають перервати самоізоляцію, може минути декілька діб.
Рішення щодо припинення самоізоляції на підставі результату ПЛР має певні ризики, про які слід знати, ніж його прийняти.
Можна припускати, але неможна бути впевненим, щодо відсутності контакту з джерелом збудника, особливо перебуваючи в умовах, сприятливих для цього (подорожі, транспорт, тісні приміщення, місця скупчень людей, перебування хворих тощо). Режим самоізоляції дозволяє своєчасно виявити початок хвороби.
Слід зважити на те, що негативний результат обстеження в ПЛР людини без симптомів хвороби не є гарантією того, що людина вже не захворіє і не створює ризиків для оточуючих. Наступні обстеження ПЛР можуть бути позитивними.
Ризик передачі СОVID-19 є найбільшим не тільки з появою клінічних ознаків хвороби, але є і за декілька днів до появи симптомів. Значна кількість випадків захворювань виникає не у прибулих із-за кордону, а у їх родичів, знайомих або колег по роботі через те, що вимоги ізоляції, з різних причин, не були виконані.
Рекомендації щодо дотримання вимог самоізоляції впродовж 14 днів залишаються актуальними.

Наказ №22 від 27.02.2020 року "Про проведення оцінки корупційних ризиків у діяльності ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України»

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ПОЛТАВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ»

НАКАЗ

м. Полтава

27 лютого 2020 року                                                             № 22

Про проведення оцінки корупційних
ризиків у діяльності ДУ «Полтавський
ОЛЦ МОЗ України»

Відповідно до вимог частини другої статті 61 Закону України «Про запобігання корупції», пункту 2 розділу ІІ Методології оцінювання корупційних ризиків у діяльності органів влади, затвердженої рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 02 грудня 2016 року № 126, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 грудня 2016 року за №1718/29848, Антикорупційної програми ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» на 2018-2020 роки,

Н А К А З У Ю :

1. Затвердити склад Комісії з оцінки корупційних ризиків та моніторингу виконання Антикорупційної програми Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (далі – Комісія) у складі, що додається (додаток № 1).
2. Затвердити Положення про Комісію з оцінки корупційних ризиків та моніторингу виконання Антикорупційної програми Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», що додається (додаток № 2).
3. Комісії у місячний строк з дня прийняття цього наказу провести оцінку корупційних ризиків у діяльності Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» за допомогою аналізу звітних, фінансових, нормативних документів, результатів перевірок, публікацій у ЗМІ та звернень громадян, вивчення думки співробітників та клієнтів, при потребі залучення експертів.

Далі

АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» на 2018 – 2020 роки

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказом ДУ «Полтавський
ОЛЦ МОЗ України» № 87
від 18 грудня 2017 року

АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА

Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»
на 2018 – 2020 роки

Преамбула
Цією Антикорупційною програмою Державна установа «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (далі - Юридична особа) проголошує, що її працівники, посадові особи, в.о.директора у своїй внутрішній діяльності, а також у правовідносинах із діловими партнерами, органами державної влади, органами місцевого самоврядування, керуються принципом «нульової толерантності» до будь-яких проявів корупції і вживатимуть всіх передбачених законодавством заходів щодо запобігання, виявлення та протидії корупції і пов’язаним з нею діям.

Далі

Обережно, кліщі!

З березня по жовтень в лісах та парках активуються кліщі. Піки активності припадають на квітень та серпень. Кусючі вампіри небезпечні тим, що здатні передавати збудників різноманітних інфекційних захворювань.
Багаторічними дослідженнями встановлена наявність на території Полтавської області природних осередків багатьох захворювань, які передаються комахами: кліщовий бореліоз (Хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт, гарячка Західного Нілу, захворювання, спричинені рядом інших вірусів.
Серед найбільш актуальних для Полтавської області інфекційних захворювань, передача яких здійснюється кліщами, є хвороба Лайма. Перші поодинокі випадки діагностовано у 2002 році. З того часу кількість хворих щороку збільшується. За 2018 рік вона становила 251.
Хвороба Лайма характеризується різними клінічними проявами: ураження шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату, серця. При кліщовому бореліозі на місці укусу з’являється еритема – пляма червоного кольору, дещо світліша в центрі, збільшується в розмірі за 3-7 днів. Хворий відчуває загальну слабкість, ломоту, підвищення температури тіла, головний біль, катаральні явища, біль м’язів шиї. При пізньому чи взагалі відсутньому лікуванні хвороба може привести до інвалідності.
Осередки кліщових бореліозів визначені на усіх адміністративних територіях області; до них віднесені більше 130 населених пунктів. За даними системного ентомологічного моніторингу, що здійснюється спеціалістами обласного лабораторного центру МОЗ України, у 2019 році слід очікувати збереження середнього багаторічного рівня чисельності компонентів гнусу та кліщів. Перебування на природні може бути ризикованим, якщо не зважати на небезпеку кліщів. Останніми роками кліщі все частіше атакують в межах населених пунктів.

Читати далі

Про захворювання на сказ

У Полтавській області востаннє випадок захворювання людини на сказ зареєстрований у 2003 році у Лохвицькому районі (постраждала від домашнього скаженого собаки за медичною допомогою звернулася з появою клінічних проявів хвороби). Попередній випадок в області – у 1972 році.
За даними Державного закладу «Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України», в Україні в останні роки епідситуація щодо захворюваності людей на сказ залишається нестійкою – реєструються поодинокі випадки захворювань; за останні 10 років простежується тенденція до зростання рівня захворюваності. Якщо в попередні два десятиріччя зареєстровано по 21 випадку захворювань, то в останнє десятиріччя ( з 2007 по 2016 рік) – 36 випадків. За останнє десятиріччя найбільша кількість захворювань зареєстрована у 2007 році – 7 вип., (по 2 вип. у Вінницькій, Донецькій, Луганській та 1 у Херсонській областях) та 2011, 2015 роках по 6 вип. (у 2011 р. по 1 вип. у Сумській, Тернопільській, Чернігівській, Донецькій, Київській областях та м. Києві, (у 2015 р. по 2 випадки у Дніпропетровській та Донецькій та по одному у Одеській і Харківській областях), у 2012 р. захворювання не реєструвалися.
У 2016 році зареєстровано 4 випадки захворювань: у Дніпропетровській, Рівненській, Чернігівській областях та м. Києві (інфікована у Київській області).
У 2017 році по 1 випадку захворювань людей на сказ зареєстровано у Дніпропетровській і Одеській областях.
З 1996 по 2016 рік в Україні внаслідок захворювання на сказ загинуло 58 людей. З цієї кількості 35 не звертались за медичною допомогою з приводу нападів тварин, 12 з різних причин не отримали щеплення проти сказу (антирабічне лікування). В 11 випадках щеплення лікування проводилось, але не було ефективним через (порушення режиму, схем лікування, неповний осяг через дефіцит препаратів тощо).
В умовах погіршення ситуації щодо захворювань тварин на сказ, неупорядкованого стану щодо утримання тварин медична профілактика сказу залишається актуальною проблемою. Серед заходів профілактики – дотримання правил утримання тварин, своєчасне звернення за медичною допомогою в разі нападів тварин, наявність в лікувальних закладах антирабічних вакцин і антирабічного імуноглобуліну.

Заввідділенням особливо небезпечних інфекцій відділу з дослідження біологічних факторів ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», лікар-епідеміолог Т.Крупініна

Про полімерні матеріали

irma   ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» єдина лабораторія в області, яка проводить    дослідження полімерних матеріалів (ПМ) та виробів з них на наявність токсичних інгредієнтів .

  За останні роки збільшилась кількість звернень громадян із скаргами на погіршення самопочуття після проведення євроремонтів у своїх квартирах чи на робочих місцях, або після придбання меблів. Для гострого отруєння від формальдегіду, який виділяється з будівельних матеріалів, характерне подразнення слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів: сльозотеча, біль в очах, першіння в горлі, нежить, чхання і кашель, біль і відчуття тиску в грудях, задишка, ядуха. Одночасно наростає загальна слабкість, пітливість, головний біль; ноді виникає запаморочення, відчуття страху, хитка хода, судоми, гіперемія шкіри обличчя, слизової оболонки носа, носові кровотечі. У нічний час кашель і задишка посилюються.


  Після проведення лабораторних досліджень виявляється перевищення гранично допустимої концентрації формальдегіду і фенолу, як в повітрі приміщень , так і з частин меблів (ДСП, ДВП та інші) . Причиною невідповідності ДСП та інших будівельних матеріалів до Нормативних Документів вважається порушення технологічного процесу під час виготовлення. Підтвердженням того самого «полімерного буму» в нашій країні стало наше опитування жителів м. Полтави. Проаналізувавши отримані результати, ми прийшли до висновку, що лише дуже малий відсоток насправді усвідомлює потенційну небезпеку ПМ для свого організму .

Далі

Відокремлені структурні підрозділи

poltava regions

Корисні посилання

ban-radaban-prezidentban-kabminban-mozpoltava-oda