Державна установа
«Полтавський обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України»

(пояснення на запити громадян)

Вірусологічна лабораторія «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (ДУ ПОЛЦ МОЗ У) готова проводити дослідження для осіб груп ризику з числа прибулих із-за кордону. Лабораторія не здійснює прийом пацієнтів та відбір матеріалу від людей для досліджень.
Прибулий із-за кордону має звернутися по телефону до сімейного лікаря для реєстрації та повідомлення про потребу обстеження з метою перерви самоізоляції. Лікувальний заклад забезпечує відбір зразків і доставку їх в лабораторію.
Вартість і терміни досліджень для припинення самоізоляції поки офіційно не визначені. Щодо термінів, варто врахувати час, який знадобиться для організації відбору матеріалу для досліджень і його проведення та обробки результатів.
Вірусологічна лабораторія ДУ ПОЛЦ МОЗ У проводить дослідження на СОVID-19 за допомогою методу ПЛР з метою діагностики у хворих та контролю результатів лікування безоплатно з використанням тест-систем, поставлених за рахунок коштів Держбюджету. Обстеження хворих залишатимуться в пріоритеті.
Лабораторія працює в умовах епідемії. Сучасне лабораторне обладнання завантажується двічі за добу і по 8 годин аналізує проби, після чого видає результати досліджень. Певний час потрібен для підготовки до роботи і оформлення медичної документації. Щодня лабораторія відпрацьовує до 200 проб (тільки щодо СОVID-19, але є і інші важливі дослідження). У червні щоденна кількість прибулих із-за кордону була до 30 осіб. В такій ситуації до отримання результату для осіб, які бажають перервати самоізоляцію, може минути декілька діб.
Рішення щодо припинення самоізоляції на підставі результату ПЛР має певні ризики, про які слід знати, ніж його прийняти.
Можна припускати, але неможна бути впевненим, щодо відсутності контакту з джерелом збудника, особливо перебуваючи в умовах, сприятливих для цього (подорожі, транспорт, тісні приміщення, місця скупчень людей, перебування хворих тощо). Режим самоізоляції дозволяє своєчасно виявити початок хвороби.
Слід зважити на те, що негативний результат обстеження в ПЛР людини без симптомів хвороби не є гарантією того, що людина вже не захворіє і не створює ризиків для оточуючих. Наступні обстеження ПЛР можуть бути позитивними.
Ризик передачі СОVID-19 є найбільшим не тільки з появою клінічних ознаків хвороби, але є і за декілька днів до появи симптомів. Значна кількість випадків захворювань виникає не у прибулих із-за кордону, а у їх родичів, знайомих або колег по роботі через те, що вимоги ізоляції, з різних причин, не були виконані.
Рекомендації щодо дотримання вимог самоізоляції впродовж 14 днів залишаються актуальними.

Відокремлені структурні підрозділи

poltava regions

Корисні посилання

ban-radaban-prezidentban-kabminban-mozpoltava-oda