Державна установа
«Полтавський обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України»

Шановні мешканці м. Полтава и Полтавської області

Державна установа  «Полтавський  обласний лабораторний центр  Міністерства охорони здоров’я України»  повідомляє, що в Полтавській області  зареєстровано  2 випадки захворювання  на  ботулізм через вживання  в’яленої   риби.

А саме, перший випадок був зареєстрований  в с. Микільське  Полтавського району, другий (потерпілий помер)  -  в   м. Горішні Плавні.
Ситуація  ускладнюється ще через те, що в Україні  відсутня противоботулінічна сиворотка, яка раніше закуповувалась в Росії,  яка є майже єдиним засобом лікування цієї хвороби.

На жаль, ботулізм – це вкрай небезпечна підступна хвороба,  коли споживач самостійно не може  визначити, чи містить продукт харчування (перш за все риба) токсин ботулізму чи ні. Реальну загрозу життю та здоров’ю споживача складає риба, яка реалізується без будь-яких документів про безпечність продукції  фізичними особами в місцях стихійної торгівлі. Любителі споживати в’ялену копчену, на жаль, не завжди усвідомлюють,  що результатом такого споживання може бути в кращому випадку реанімаційне відділення лікарні.

Непоодинокі випадки захворювання на ботулізм реєструються при споживанні м'ясної, рибної, овочевої консервної продукції домашнього виготовлення.

Характерними симптомами ботулізму є м'язова слабкість («ноги ватяні»), запаморочення,  нудота, блювання, послаблення випорожнень,сухість у роті, порушення зору  та ковтання.   Тож    при перших ознаках отруєння радимо  негайно звертатися за медичною допомогою.   Враховуючи сумну статистику в країні,  все ж радимо  остерегатися від   вживання  небезпечної у відношенні ботулізму харчової продукції.

Не ризикуйте своїм здоров’ям і життям!
       

Дишлевич Н. М.
завідувач відділу
епідеміологічного нагляду
та профілактики неінфекційних  захворювань.

Відокремлені структурні підрозділи

poltava regions

Корисні посилання

ban-radaban-prezidentban-kabminban-mozpoltava-oda