Державна установа
«Полтавський обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України»

У Державній установі «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» відповідно до наказу МОЗ України від 26.01.2018 № 160 «Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту у сфері охорони здоров’я на 2018 рік» та внутрішніх планів з питань цивільного захисту 19-21 вересня цього року проведене командно-штабне навчання з цивільного захисту (КШН) з теми: «Дії органів управління і сил цивільного захисту ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, пов’язаних з ускладненням метеорологічної обстановки, а також виникнення вогнища інфекційного захворювання і виконання завдань під час весняного льодоходу та повені».
Перший етап навчання відкрив виконуючий обов’язки директора, керівник КШН Хайлов А.В., який у вступному слові наголосив на основних цілях навчання:

5604

 1. Перевірка реальності „Плану реагування на надзвичайні ситуації у ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України».

2. Відпрацювання алгоритму дій керівного складу та членів формувань цивільного захисту, персоналу ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» у випадках виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, пов’язаних з ускладненням метеорологічної обстановки, а також виникнення вогнища інфекційного захворювання і виконання завдань під час весняного льодоходу та повені».

3. Перевірка готовності персоналу до дій при виникненні надзвичайних ситуацій.


5603

У навчанні взяв участь начальник циклу практичної підготовки Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області, підполковник служби цивільного захисту Фомічов С.М., який виступив з доповіддю: «Про взаємодію керівного складу, сил цивільного захисту та персоналу у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (пожежами, аваріями, катастрофами, стихійним лихом, епідемією, застосуванням засобів ураження та ін.).
Також виступили начальник штабу керівництва КШН, заступник директора Асаул М.В. з доповіддю «Про взаємодію працівників ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» під час упереджувальних заходів на випадок виникнення надзвичайних ситуацій та у разі виникнення інфекційних захворювань та отруєнь» і помічник керівника КШН з організації медичного забезпечення, заступник директора Журавльов А.М. з доповіддю «Про взаємодію працівників державної установи під час погіршення погодних умов в осінньо-зимовий період, спричинення спалахів інфекційних захворювань».

 5599З повідомленнями виступили начальник групи епідеміологічної розвідки та контролю, завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Байбарза А.А. та начальник групи радіаційного спостереження і дозиметричного контролю, завідувач лабораторії фізичних факторів Загорулько О.С.
Підсумки першого етапу КШН підвів керівник КШН, в.о.директора ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» Хайлов А.В.
Під час другого етапу КШН відпрацьовувались дії працівників ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» у разі отримання сигналу про повітряну небезпеку та укриття персоналу у спеціально обладнаному підвальному приміщенні, а також у випадках виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру.
Також здійснена перевірка готовності мобільних груп та оперативних бригад до дій під час виникнення надзвичайних ситуацій, їх оснащеність та укомплектованість.
Під час навчання для формування практичних навичок діяти в умовах можливого виникнення надзвичайних ситуацій були використані фрагменти фільмів: «Увага всім», «Дії при пожежі», «Надзвичайні ситуації соціально-політичного характеру», «Надзвичайні ситуації природного характеру».
Третій етап КШН завершився підведенням підсумків, зроблений попередній аналіз та висловлені керівництвом навчання конкретні зауваження по етапах.
Загальну оцінку проведення командно-штабного навчання зробив керівник КШН, в.о. директора ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» Хайлов А.В.

 

Начальник штабу керівництва
комплексного об'єктового навчання,
заступник директора ДУ «Полтавський
ОЛЦ МОЗ України» М.В. Асаул