Державна установа
«Полтавський обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України»

За повідомленням Центру громадського здоров’я МОЗ України, в Польщі, Угорщині та Румунії зафіксовано інтенсивність грипу, що не перевищує базовий рівень. В Словаччині та Росії інтенсивність грипу низька. В Росії, Угорщині та Румунії відзначалося спорадичне географічне поширення грипу, а в Польщі –регіональне. Словаччина звітувала про відсутність географічного поширення грипу.
В усіх регіонах України активність грипу та ГРВІ знаходилась на неепідемічних рівнях; показник захворюваності на ГРВІ становить 275 на 100 тисяч населення. Зафіксовано широке географічне поширення грипу. З початку епідсезону отримано 34 позитивні результати на грип (визначено віруси грипу типів А(Н1)pdm09 – 23, А(Н3) – 8, В – 3). Щеплено проти грипу з початку епідемічного сезону 230 477 осіб, що складає 0,55% населення України.
В області захворюваність на гострі респіраторні інфекції на стабільному рівні, епідемічної активності не спостерігається, показник захворюваності нижче базового рівня.
За тиждень (станом на 20.01.20р.) в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 4 тисячі 582 осіб, захворюваність зросла на 27% порівняно з попереднім тижнем, показник захворюваності – 329 на 100 тисяч населення. Дітей захворіло 2645, що складає 58% від усіх захворілих (питома вага звичайна для області), найбільш ураженою віковою групою залишаються діти 0 – 4 років.
Найвищі показники захворюваності в Полтавському та Диканському районах.
Госпіталізовано 223 хворих, що складає 5% від кількості захворілих (показник стабільний).
При вірусологічних дослідженнях, проведених ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України», визначена наявність РНК вірусів грипу тип A(H1)pdm09 у 2 хворих з м. Полтави та Лохвицького району, тип В у 1 з м. Полтава.
Щеплення проти грипу в області продовжуються в усіх містах та районах, щеплено з початку сезону 10598 осіб, 0,76% населення області (показник більший ніж в Україні), однак вкрай недостатньо проводяться щеплення осіб з груп ризику. Щеплено груп ризику: особи з хронічними захворюваннями – 1502, особи віком понад 65 років – 625, особи, що перебувають у закладах тривалого догляду – 954, діти віком 6 міс - 5 років – 954, персонал медичних закладів – 2853, вагітні – 16. Найгірше проводяться щеплення в м. Миргороді, Миргородському, Решетилівському районах.

Відокремлені структурні підрозділи

poltava regions

Корисні посилання

ban-radaban-prezidentban-kabminban-mozpoltava-oda