Державна установа
«Полтавський обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України»

Стан захворюваності на грип та ГРВІ в Полтавській області

Ситуація по захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції

За повідомленням Центру громадського здоров’я МОЗ України, за попередній тиждень, станом на 09.02.2020, в Словаччині, Угорщині, Молдові та Росії інтенсивність грипу знаходилася на низькому рівні; Польща повідомила про середній, а Румунія – про високий рівень інтенсивності, в Словаччині відзначалося спорадичне географічне поширення грипу, в Росії – регіональне; щодо широкого географічного поширення грипу звітувала Польща, Угорщина, Румунія та Молдова.
В Україні захворюваність на грип та ГРВІ продовжує зростати, перевищує епідемічний поріг на 55,6 % та знаходиться на середньому рівні інтенсивності, має місце широке географічне поширення грипу. Тільки в м.Києві та Харківській області зберігається неепідемічний рівень активності, в усіх інших областях України зареєстрована епідемічна активність різної інтенсивності (високий та дуже високий рівень в Хмельницькій, Вінницький та Черкаській областях). В Україні показник захворюваності на ГРВІ становить 741,8 на 100 тисяч населення, зареєстровано за тиждень 8 випадків смерті від грипу, що підтверджено методом полімеразної ланцюгової реакції (з початку епідезону – 26 таких випадків). З початку епідсезону отримано 165 позитивних результатів на грип (визначено віруси грипу типів А(Н1)pdm09 – 127, А(Н3) – 10, А не субтипований – 16 та В – 12). Госпіталізовано 3,7 % від загальної кількості захворілих. Щеплено проти грипу з початку епідемічного сезону 236 343 особи, що складає 0,6% населення України.
В області за звітний тиждень, станом на 16.02.2020, продовжується перевищення епідемічного порогу, захворюваність на ГРІ стабілізувалась на середньому рівні епідемічної активності, спостерігається поширення грипу
За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 10166 осіб, захворюваність зросла на 2,4% порівняно з попереднім тижнем, показник захворюваності – 730,0 на 100 тисяч населення, на 40% вище епідпорогового. Дітей захворіло 5977, що складає 60% від усіх захворілих.
У зв’язку з високим рівнем захворюваності місцевими рішеннями (наказами адміністрації шкіл, рішеннями органів місцевого самоврядування) тимчасово припинено (закриті або закривались на звітному тижні) навчання в 126 школах 15-ти міст та районів. В тому числі закриті всі школи міста Полтави (47), міста Кременчука (30), міста Лубен (9), 18 шкіл закрито в Полтавьскому районі, по 4 школи в Глобинському та Котелевському, по 3 школи в Кременчуцькому та Лохвицькому, 2 школи в Кобеляцькому, по 1-й школі в м.Гадячі, Диканьському, Карлівському, Козельщинському, Новосанжарському, Хорольському районах.
Госпіталізовано 474 хворих, що складає 5% від кількості захворілих (показник стабільний).
В області продовжується циркуляція вірусу грипу A(H1)pdm09, що визначено дослідженнями ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» (визначена наявність РНК вірусів грипу тип A(H1)pdm09 у 5 випадках та вірусу грипу А не субтипованого у 1-му)
Щеплення проти грипу в області продовжуються, щеплено з початку сезону 10626 осіб, 0,76% населення області (показник більший ніж в Україні). Щеплено груп ризику: особи з хронічними захворюваннями – 1525, особи віком понад 65 років – 635, особи, що перебувають у закладах тривалого догляду – 954, діти віком від 6 міс до 5 років – 934, персонал медичних закладів – 2874, вагітні – 16.

Відокремлені структурні підрозділи

poltava regions

Корисні посилання

ban-radaban-prezidentban-kabminban-mozpoltava-oda