Державна установа
«Полтавський обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України»

Стан захворюваності на грип та ГРВІ в Полтавській області

Ситуація по захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції

За даними спільного бюлетеню Всесвітньої організації охорони здоров’я та Європейського Центру по контролю за хворобами (http://flunewseurope.org) активність грипу серед країн - сусідів протягом звітного періоду перебувала на міжсезонному рівні, крім Словаччини, де спостерігалася низька інтенсивність епідемічної активності при відсутності географічного поширення вірусів грипу. Згідно інформації ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», за чотирнадцятий (попередній) тиждень на ГРВІ захворіло 243 362 особи, із них 28,6 % діти віком до 17 років, інтенсивний показник захворюваності становить 640,5 на 100 тисяч населення, що на 32,6 % більше епідемічного порогу, розрахованого для України. Неепідемічний рівень активності зберігається лише в Вінницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Херсонській та Чернівецькій областях. В усіх інших областях України зареєстрована епідемічна активність різної інтенсивності. Летальних випадків внаслідок грипу не зареєстровано. Зафіксовано спорадичне географічне поширення грипу: за результатами вірусологічних досліджень зразків матеріалів від пацієнтів із ГПЗ та ТГРІ визначені віруси грипу A не субтипований, також встановлено циркуляцію інших вірусів респіраторної групи інфекцій (SARS-CoV-2, коронавiруси типу OC-43 та NL-63, парагрип, аденовіруси, РС-віруси, риновіруси, бокавіруси, метапневмовіруси). За тиждень проти грипу в Україні вакциновано 680 осіб, з початку епідемічного сезону 195 786.
В Полтавській області станом на 18.04.2021 (за 15-й тиждень 2021 року) стабілізувалась захворюваність на гострі респіраторні інфекції, продовжується епідемічний підйом захворюваності на коронавірусне захворювання COVID-19, показник захворюваності на ГРІ на базовому рівні (епідемічний поріг), знаходиться на низькому рівні, базовий рівень перевищений в половині міст та районів (в 14-ти).
За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 6875 осіб, на 11% менше попереднього тижня (на попередньому тижні ріст на 3%), показник захворюваності – 498,5 на 100 тисяч населення, що нижче базового рівня (епідемічного порогу) на 1%. Дітей захворіло 2320, що складає 34% від усіх захворілих.
Найвищі показники захворюваності в Полтавському районі, м.Миргороді, м.Лубни, Гребінківському, Лохвицькому районах (середній рівень).
Госпіталізовано 98 хворих, що складає 1,4% від кількості захворілих.
При вірусологічних дослідженнях віруси грипу не визначені.
Щеплено проти грипу в області 7809 осіб, за тиждень щеплення не проводились.

Відокремлені структурні підрозділи

poltava regions

Корисні посилання

ban-radaban-prezidentban-kabminban-mozpoltava-oda