Державна установа
«Полтавський обласний центр контролю
та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров’я України»

Стан захворюваності на грип та ГРВІ в Полтавській області

Ситуація по захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції

За даними спільного бюлетеню Всесвітньої організації охорони здоров’я та Європейського Центру по контролю за хворобами (http://flunewseurope.org) активність грипу серед країн - сусідів протягом звітного періоду перебувала на міжсезонному рівні, крім Словаччини, де спостерігалася низька інтенсивність епідемічної активності та спорадичне географічне поширення вірусів грипу. Згідно інформації ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», за п’ятнадцятий (попередній) тиждень на ГРВІ захворіло 221 983 особи, із них 29,2% діти віком до 17 років, інтенсивний показник захворюваності становить 584,2 на 100 тисяч населення, що відповідає середньому рівню інтенсивності епідемічного процесу. Низький рівень активності зберігається в 10 областях України та місті Києві, в Рівненській, Кіровоградській, Житомирський, Хмельницькій, Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській, Луганській та Чернігівській областях інтенсивні показники захворюваності на ГРВІ перевищили епідемічний поріг від 7,9% та 22,1 %, що відповідає середньому рівню інтенсивності епідемічного процесу; в Сумській, Волинській, Черкаській, Тернопільській та Донецькій області перевищення епідемічного порогу свідчить про високий рівень інтенсивності епідемічного процесу.. Летальних випадків внаслідок грипу не зареєстровано. Зафіксовано спорадичне географічне поширення грипу: за результатами вірусологічних досліджень зразків матеріалів від пацієнтів із ГПЗ та ТГРІ визначені віруси грипу типів А(Н3) та A не субтипований, також встановлено циркуляцію інших вірусів респіраторної групи інфекцій (SARS-CoV-2, коронавiруси типу OC-43 та NL-63, парагрип, РС-віруси, риновіруси, бокавіруси, метапневмовіруси). За тиждень проти грипу в Україні вакциновано 356 осіб, з початку епідемічного сезону 196 142.
В Полтавській області станом на 25.04.2021 (за 16-й тиждень 2021 року) захворюваність на гострі респіраторні інфекції знижується, стабілізувалась захворюваність на коронавірусне захворювання COVID-19, показник захворюваності на ГРІ на неепідемічному рівні (нижче базового рівня), базовий рівень перевищений в окремих містах та районах (в 5-ти).
За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 5484 осіб, на 20% менше попереднього тижня (на попередньому тижні зниження на 11%), показник захворюваності – 397,6 на 100 тисяч населення, що нижче базового рівня (епідемічного порогу) на 21%. Дітей захворіло 1796, що складає 33% від усіх захворілих.
Найвищі показники захворюваності в Полтавському районі, м.Миргороді, м.Лубни (середній рівень).
Госпіталізований 51 хворий, що складає 1,4% від кількості захворілих.
При вірусологічних дослідженнях віруси грипу не визначені.
Щеплено проти грипу в області 7809 осіб, за тиждень щеплення не проводились.

Відокремлені структурні підрозділи

poltava regions

Корисні посилання

ban-radaban-prezidentban-kabminban-mozpoltava-oda