Державна установа
«Полтавський обласний центр контролю
та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров’я України»

Стан захворюваності на грип та ГРВІ в Полтавській області

Ситуація по захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції

За даними спільного бюлетеня Всесвітньої організації охорони здоров’я і Європейського центру профілактики та контролю захворювань (https://flunewseurope.org) протягом звітного періоду в Угорщині зареєстровано низьку інтенсивність епідемічної активності грипу, в Молдові – середню, а в Польщі, Румунії та Словаччині – високу активність грипу. В Словаччині зафіксували локальне поширення вірусів грипу, в інших країнах – широке поширення
В Україні за попередній (3-й) тиждень захворюваність стабілізувалась на одному рвані, показник не перевищує базовий рівень (епідемічний поріг), інформація підготовлена за доступними даними від закладів охорони здоров’я України, крім Луганської та Херсонської областей. Значення інтенсивного показника захворюваності розраховують на основі кількості всіх зареєстрованих випадків ГРВІ (грип, аденовірус, риновірус, парагрип, COVID-19 та інші), захворіли 115 019 осіб (на 2,9% менше попереднього тижня), із них 48 931 (42,5%) – діти віком до 17 років. Інтенсивний показник захворюваності – 280,6 на 100 000 населення, що на 42% нижче епідпорогу, розрахованому для України. Протягом звітного тижня перевищення епідемічного порогу в областях України не спостерігалося. При дослідженні зразків матеріалів визначено віруси грипу в 15 областях України в 645 (31,6%) досліджених зразків, що на рівні минулого тижня, домінує грип А, найбільше – віруси грипу A несубтиповані (не проводилось типування), менше – A(H1)pdm09 на третьому місці – A(H3), поодинокі – грипу В. З початку сезону зареєстровано вісім летальних випадків внаслідок грипу, що підтверджено методом ПЛР, за тиждень – 1 (Дніпропетровська область). З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 133 774 осіб (0,31% населення України), за тиждень – 8 439.
В області станом на 29.01.2023 спостерігається значний ріст захворюваності, показник досяг базового рівня (епідемічного порогу), спостерігається циркуляція вірусів грипу А.
За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції (включно з COVID-19) захворіло 7427 осіб, на 80% більше попереднього тижня (ріст майже в 2 рази), показник захворюваності – 526,9 на 100 тисяч населення, що на 1% більше базового рівня. Дітей захворіло 3 249, що складає 44% від усіх захворілих (питома вага звичайна для області). В половині громад показник захворюваності перевищує базовий рівень (епідемічний показник). Найвищий показник захворюваності в Пришибській, Машівській, Щербанівській, Ланнівській, Петрівсько-Роменській, Мачухівській, Коломацькій, Горішньоплавнівській громадах (дуже високий рівень інтенсивності). Госпіталізовані 227 хворих, що складає 3% від кількості захворілих (питома вага звичайна для області). За тиждень в області визначена наявність вірусів грипу А (несубтипований) у 52 хворих, визначена також циркуляція збудників інших ГРВІ (РС-вірус, SARS-CoV-2).
Щеплень проти грипу в області зроблено 8584 (0,61% населення області), за тиждень 406.

Відокремлені структурні підрозділи

poltava regions

Корисні посилання

ban-radaban-prezidentban-kabminban-mozpoltava-oda