Державна установа
«Полтавський обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України»

Новини

Щодо захворюваності на кір

Кількість випадків кору за тиждень зменшується, однак зараз можна говорити лише про сезонне зниження захворюваності (закінчується весна).
При зменшенні кількості захворілих залишається вкрай необхідною – основа протиепідемічних заходів при виявленні кожного хворого на кір, проведення щеплень всім, хто був в контакті з хворим та міг заразись.
Нажаль, існує значна кількість неточних або відверто хибних уявлень про проведення імунізації за епідемічними показаннями (щеплень контактним особам):
- Отримувати щеплення після контакту з хворим небезпечно. Правдою є те, що небезпека виникнення захворювання (для вакцинокерованих інфекцій) завжди значно більша, ніж ускладнення внаслідок імунізації . А щодо кору ризик виникнення захворювання у контактного, якщо він не має імунітету – 100%; висловлювання, що при наявності імунітету (імуноглобуліни G в сироватці крові) буде більш тяжкий перебіг захворювання або ускладнення після імунізації – мають таку саму доказову базу, як і твердження дипломованих докторів медицини ХІХ століття про ріст рогів після вакцинації.

Читати далі

Проведене командно-штабне навчання з цивільного захисту

У Державній установі «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» відповідно до наказу МОЗ України від 26.01.2018 № 160 «Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту у сфері охорони здоров’я на 2018 рік» та внутрішніх планів з питань цивільного захисту 19-21 вересня цього року проведене командно-штабне навчання з цивільного захисту (КШН) з теми: «Дії органів управління і сил цивільного захисту ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, пов’язаних з ускладненням метеорологічної обстановки, а також виникнення вогнища інфекційного захворювання і виконання завдань під час весняного льодоходу та повені».
Перший етап навчання відкрив виконуючий обов’язки директора, керівник КШН Хайлов А.В., який у вступному слові наголосив на основних цілях навчання:

5604

 1. Перевірка реальності „Плану реагування на надзвичайні ситуації у ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України».

2. Відпрацювання алгоритму дій керівного складу та членів формувань цивільного захисту, персоналу ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» у випадках виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, пов’язаних з ускладненням метеорологічної обстановки, а також виникнення вогнища інфекційного захворювання і виконання завдань під час весняного льодоходу та повені».

3. Перевірка готовності персоналу до дій при виникненні надзвичайних ситуацій.

Далі

Про реформування санітарно-епідеміологічної служби у Полтавській області

У відповідності до наказів МОЗ України від 01.07.2016р. № 644 "Про прийняття до сфери управління Міністерства охорони здоров'я України цілісних майнових комплексів державних підприємств та державних установ" та від 08.07.2016р. № 689 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 01.07.2016р. №644» Державну установу «Полтавський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» передано зі сфери управління Держсанепідслужби України до сфери управління Міністерства охорони здоров'я України та зареєстровано у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань як - Державна установа «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» (скорочена назва ДУ «Полтавський ОЛЦ  МОЗ України»), що підпорядкована МОЗ України.

Детальніше...

Про поширення небезпечних інфекційних захворювань у світі

Хвороба, спричинена вірусом Зіка
За період 2007-2016 рр., станом на початок березня 2016 р., 55 країн та територій повідомили про випадки місцевого зараження вірусом Зіка, з них 41 – з початку 2015 р. Більшість країн та територій належить до Американського та Тихоокеанського регіону. Також, повідомлення про місцеве зараження вірусом Зіка надійшли з країн Африки (Габон, Кабо-Верде) та Азії (Індонезія, Камбоджа, Лаос, Малайзія, Мальдіви, Таїланд, Філіппіни).

Детальніше...

Комахи – переносники вірусу Зіка

За повідомленням Інституту зоології ім.І.І.Шмальгаузена Національної академії наук України, встановлено, що вірус Зіка передають активні протягом денного періоду комарі роду Aedes: Aedes aegypti, Aedes africanus, Aedes apicoargenteus, Aedes furcifer, Aedes hehcilli, Aedes luteocephslus, Aedes vitatus. Зараз до цього переліку, за своїим епідеміологічним значенням (наряду з Aedes aegypti) увійшов Aedes albopictus.

Детальніше...