Державна установа
«Полтавський обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України»

Санепідситуація в Полтавській області

Ситуація по захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції

За повідомленням Центру громадського здоров’я МОЗ України, за попередній тиждень, станом на 03.05.2020, в Молдові, Польщі та Росії інтенсивність грипу знаходилася на міжсезонному рівні, в Словаччині – на низькому. В Молдові та Польщі зареєстровано відсутність географічного поширення грипу. Словаччина та Росія звітували про спорадичне географічне поширення грипу.
В Україні захворюваність на грип та ГРВІ (сумарна), на 78,5% менше рівня епідемічного порогу, відсутнє географічне поширення грипу. В усіх регіонах України активність грипу та ГРВІ знаходилась на неепідемічних рівнях. В Україні показник захворюваності на ГРВІ становив 102,4 на 100 тисяч населення. Зареєстровано з початку епідсезону – 71 летальний випадок. З початку епідсезону отримано 328 позитивних результатів на грип (визначено віруси грипу типів А(Н1)pdm09 – 214, А(Н3) – 11, А не субтипований – 72 та В – 29). Госпіталізовано 3,2% від загальної кількості захворілих. Щеплено проти грипу з початку епідемічного сезону 238 047 осіб, що складає 0,6% населення України.
В області станом на 10.05.2020 захворюваність стабільно знижується, знаходиться на неепідемічному рівні.
За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 762 особи, на 26,7% менше попереднього тижня, показник захворюваності 54,7 на 100 тисяч населення, на 89,5% нижче епідпорогового. Дітей захворіло 327, що складає 43% від усіх захворілих, питома вага дітей залишається на низькому рівні порівняно іншими тижнями цього епідсезону.
Найвищі рівні захворюваності спостерігаються в містах Лубни, Гадяч, та Полтавському районі.
Госпіталізовано 26 хворих, що складає 3,4% від кількості захворілих (збільшення показника).
Щеплено проти грипу з початку сезону 10649 осіб, 0,76% населення області (показник більший, ніж в Україні). Щеплено груп ризику: особи з хронічними захворюваннями – 1526, особи віком понад 65 років – 635, особи, що перебувають у закладах тривалого догляду – 967, діти віком від 6 міс до 5 років – 942, персонал медичних закладів – 2874, вагітні – 16.

Оперативна інформація про стан захворюваності на окремі інфекції в області

На 27-му тижні (станом на 06.07.2020р.) в області по екстрених повідомленнях зареєстровано:

- 74 випадки гострих кишкових інфекцій, на 13 випадків більше попереднього тижня, захворюваність на рівні середнього багаторічного показника, перевищує середній багаторічний показник захворюваність в Пирятинському районі (11 випадків);
- 2 випадки гострих вірусних гепатитів, на рівні середнього багаторічного показника, в м.Полтаві та Чутівському районі (по 1-му випадку)
- 16 випадків хвороби Лайма: в Зіньківському районі (4 випадки) в м.Кременчуці, Новосанжарському, Полтавському районах (по 2), у м.Горішні Плавні, Гадяцькому, Диканському, Лубенському, Пирятинському, Решетилівському районах (по 1-му) ;
- 1 випадок епідпаротиту в Миргородському районі;
- 2 випадки вітряної віспи, на рівні середнього багаторічного показника.

28 вересня – Всесвітній день боротьби зі сказом

Всесвітній день боротьби зі сказом (World Rabies Day) відзначається щорічно з 2007 року за ініціативою Глобального альянсу по контролю за сказом (Global Alliance for Rabies Control).
Сказ зустрічається більш, ніж у 150 країнах. Щороку від сказу у світі гине 59000 людей. 40% людей, постраждалих від тварин, підозрілих на сказ, – діти у віці до 15 років. Це особливо небезпечне смертельне інфекційне захворювання, спільне для тварин і людей. В наш час існують ефективні заходи протидії сказу: профілактична вакцинація тварин і людей, запобігання нападів тварин на людей, контроль за популяцією собак і дикою природою.
Успіх заходів не можливий без комплексного впровадження їх на основі концепції «Єдине здоров’я». Ініціатива «здоров’я неподільне» – спільні заходи фахівців кількох галузей на місцевому, національному та глобальному рівнях з досягнення оптимального рівня здоров’я людей, тварин та навколишнього середовища.

Читати далі

Гарячка Західного Нілу

Що таке «гарячка Західного Нілу»?
Гарячка Західного Нілу – інфекційне захворювання, збудник якого (вірус) може передаватися людині, здебільше, через укуси комарів (можливо – кліщів). Від людини до людини вірус може передаватись з кров’ю, донорськими органами. Природним резервуаром вірусу Західного Нілу є гризуни, птахи.

Детальніше

Відокремлені структурні підрозділи

poltava regions

Корисні посилання

ban-radaban-prezidentban-kabminban-mozpoltava-oda