Державна установа
«Полтавський обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України»

Доступ до публічної інформації

Перерва самоізоляції за негативним результатом ПЛР на СОVID-19

(пояснення на запити громадян)

Вірусологічна лабораторія «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (ДУ ПОЛЦ МОЗ У) готова проводити дослідження для осіб груп ризику з числа прибулих із-за кордону. Лабораторія не здійснює прийом пацієнтів та відбір матеріалу від людей для досліджень.
Прибулий із-за кордону має звернутися по телефону до сімейного лікаря для реєстрації та повідомлення про потребу обстеження з метою перерви самоізоляції. Лікувальний заклад забезпечує відбір зразків і доставку їх в лабораторію.
Вартість і терміни досліджень для припинення самоізоляції поки офіційно не визначені. Щодо термінів, варто врахувати час, який знадобиться для організації відбору матеріалу для досліджень і його проведення та обробки результатів.
Вірусологічна лабораторія ДУ ПОЛЦ МОЗ У проводить дослідження на СОVID-19 за допомогою методу ПЛР з метою діагностики у хворих та контролю результатів лікування безоплатно з використанням тест-систем, поставлених за рахунок коштів Держбюджету. Обстеження хворих залишатимуться в пріоритеті.
Лабораторія працює в умовах епідемії. Сучасне лабораторне обладнання завантажується двічі за добу і по 8 годин аналізує проби, після чого видає результати досліджень. Певний час потрібен для підготовки до роботи і оформлення медичної документації. Щодня лабораторія відпрацьовує до 200 проб (тільки щодо СОVID-19, але є і інші важливі дослідження). У червні щоденна кількість прибулих із-за кордону була до 30 осіб. В такій ситуації до отримання результату для осіб, які бажають перервати самоізоляцію, може минути декілька діб.
Рішення щодо припинення самоізоляції на підставі результату ПЛР має певні ризики, про які слід знати, ніж його прийняти.
Можна припускати, але неможна бути впевненим, щодо відсутності контакту з джерелом збудника, особливо перебуваючи в умовах, сприятливих для цього (подорожі, транспорт, тісні приміщення, місця скупчень людей, перебування хворих тощо). Режим самоізоляції дозволяє своєчасно виявити початок хвороби.
Слід зважити на те, що негативний результат обстеження в ПЛР людини без симптомів хвороби не є гарантією того, що людина вже не захворіє і не створює ризиків для оточуючих. Наступні обстеження ПЛР можуть бути позитивними.
Ризик передачі СОVID-19 є найбільшим не тільки з появою клінічних ознаків хвороби, але є і за декілька днів до появи симптомів. Значна кількість випадків захворювань виникає не у прибулих із-за кордону, а у їх родичів, знайомих або колег по роботі через те, що вимоги ізоляції, з різних причин, не були виконані.
Рекомендації щодо дотримання вимог самоізоляції впродовж 14 днів залишаються актуальними.

Наказ №22 від 27.02.2020 року "Про проведення оцінки корупційних ризиків у діяльності ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України»

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ПОЛТАВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ»

НАКАЗ

м. Полтава

27 лютого 2020 року                                                             № 22

Про проведення оцінки корупційних
ризиків у діяльності ДУ «Полтавський
ОЛЦ МОЗ України»

Відповідно до вимог частини другої статті 61 Закону України «Про запобігання корупції», пункту 2 розділу ІІ Методології оцінювання корупційних ризиків у діяльності органів влади, затвердженої рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 02 грудня 2016 року № 126, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 грудня 2016 року за №1718/29848, Антикорупційної програми ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» на 2018-2020 роки,

Н А К А З У Ю :

1. Затвердити склад Комісії з оцінки корупційних ризиків та моніторингу виконання Антикорупційної програми Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (далі – Комісія) у складі, що додається (додаток № 1).
2. Затвердити Положення про Комісію з оцінки корупційних ризиків та моніторингу виконання Антикорупційної програми Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», що додається (додаток № 2).
3. Комісії у місячний строк з дня прийняття цього наказу провести оцінку корупційних ризиків у діяльності Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» за допомогою аналізу звітних, фінансових, нормативних документів, результатів перевірок, публікацій у ЗМІ та звернень громадян, вивчення думки співробітників та клієнтів, при потребі залучення експертів.

Далі

АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» на 2018 – 2020 роки

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказом ДУ «Полтавський
ОЛЦ МОЗ України» № 87
від 18 грудня 2017 року

АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА

Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»
на 2018 – 2020 роки

Преамбула
Цією Антикорупційною програмою Державна установа «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (далі - Юридична особа) проголошує, що її працівники, посадові особи, в.о.директора у своїй внутрішній діяльності, а також у правовідносинах із діловими партнерами, органами державної влади, органами місцевого самоврядування, керуються принципом «нульової толерантності» до будь-яких проявів корупції і вживатимуть всіх передбачених законодавством заходів щодо запобігання, виявлення та протидії корупції і пов’язаним з нею діям.

Далі

Відокремлені структурні підрозділи

poltava regions

Корисні посилання

ban-radaban-prezidentban-kabminban-mozpoltava-oda