Logo

Державна установа
«Полтавський обласний центр контролю
та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров’я України»

Санепідситуація по інфекційним захворюванням у Полтавській області

Оперативна інформація про стан захворюваності на окремі інфекції в області

На 8-му тижні 2024р. в області по екстрених повідомленнях зареєстровані:

  • 52 випадки гострих кишкових інфекцій, порівняно з минулим тижнем на 14 випадків більше, кількість захворілих менше середнього багаторічного показника;
  • 1 випадок сальмонельозу в Лохвицький ОТГ;
  • 1 випадок кору в Гадяцький ОТГ, проводиться лабораторне обстеження, епідеміологічне розслідування;
  • 45 випадків скарлатини, на 17 випадків більше, ніж на попередньому тижні, кількість захворілих значно більше середнього багаторічного показника, більшість виявлено в Полтавський ОТГ;
  • 154 випадків вітряної віспи, на 18 випадків більше, ніж на попередньому тижні, показник більше середнього багаторічного показника більшість – в Полтавський ОТГ;
  • 1 випадок хвороби Лайма.

Гарячка Західного Нілу

Що таке «гарячка Західного Нілу»?
Гарячка Західного Нілу – інфекційне захворювання, збудник якого (вірус) може передаватися людині, здебільше, через укуси комарів (можливо – кліщів). Від людини до людини вірус може передаватись з кров’ю, донорськими органами. Природним резервуаром вірусу Західного Нілу є гризуни, птахи.

Детальніше

ПРО ЕПІДЕМІЧНУ СИТУАЦІЮ ЗІ СКАЗУ В УКРАЇНІ ЗА 19 РОКІВ

За 19 років (з 1996 по 2014 рр.) в Україні зареєстровані 48 випадків захворювань людей на сказ, які виникли внаслідок нападів наступних тварин: коти (16 вип.), собаки (15), лисиці (12), кажан (1). У 4 вип. (3 – серед дітей і 1вип. у дорослого) захворілі не пам'ятали про контакти з тваринами.

Детальніше...

Про небезпеку кліщів

В рамках епідеміологічного нагляду за особливо небезпечними інфекційними захворюваннями в ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» проводиться санітарно-епідеміологічний моніторинг, спрямований на вивчення стану об'єктів довкілля, які можуть впливати на стан здоров'я населення.

Детальніше...

Іксодовий кліщовий бореліоз – актуальна проблема інфекційної патології

На території Полтавської області існують пиродні осередки особливо ненбезпечних інфекційних захворювань, спільних для тварин і людей, серед яких іксодовий кліщовий бореліоз (ІКБ) (синоніми Хвороба Лайма (ХЛ), Лайм-бореліоз).
Хвороба Лайма – інфекційне трансмісивне природно-вогнищеве захворювання, збудниками якого є спірохети комплексу Borrelia burgdorferi sensu lato, а переносниками – іксодові кліщі.

Детальніше...

Про проведення заходів профілактики гарячки Ебола у Полтавській області

За повідомленням ВООЗ на кінець березня 2014 року у Гвінеї кількість можливих випадків гарячки Ебола досягла 137, з яких 86 закінчилися смертю пацієнтів. У сусідній Ліберії – 14 можливих випадків інфікування, є підозри на захворювання у Сьєрра-Леоне.

Детальніше про проведення заходів профілактики гарячки Ебола

Відокремлені структурні підрозділи

poltava regions

Корисні посилання

ban-radaban-prezidentban-kabminban-mozpoltava-oda