Logo

Державна установа
«Полтавський обласний центр контролю
та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров’я України»

За даними спільного бюлетеня Всесвітньої організації охорони здоров’я і Європейського центру профілактики та контролю захворювань (https://erviss.org/) Словаччина повідомила про середню, Румунія – про низьку інтенсивність епідемічного процесу, інші країни – про фонову активність грипу.
Про спорадичне географічне поширення вірусів грипу доповіли з Словаччини та Румунії.
В Україні за попередній (47-й) тиждень інформація підготовлена за доступними даними від закладів охорони здоров’я усіх областей, крім Луганської. Значення інтенсивного показника захворюваності розраховане на основі кількості всіх зареєстрованих випадків ГРВІ (грип, аденовірус, риновірус, парагрип, COVID-19 та інші), захворіли 159 269 осіб, із них 91 221 – діти віком до 17 років. Питома вага дітей серед загальної кількості пацієнтів із ГРВІ становить 57,3%. Інтенсивний показник захворюваності становить 442,6 на 100 000 населення, що на 8,4% менше епідемічного порога, розрахованого для України. Перевищення епідемічного порогу дуже високого рівня зареєстровано в Тернопільській області, в Житомирській та Чернівецькій областях цей показник відповідає високому рівню.
В системі рутинного епіднагляду продовжується циркуляція вірусів грипу типу А(Н3) в Івано-Франківській області.
На 47 тижні профілактичні щеплення проти грипу отримали 11 519 осіб, із них 8 430 осіб із груп медичного та епідемічного ризиків.
Летальних випадків унаслідок грипу не зареєстровано. В той же час в системі рутинного епіднагляду сталося 56 летальних випадків серед осіб із позитивними результатами тестування на визначення антигену SARS-CoV-2.
З початку поточного сезону в системі рутинного епіднагляду серед позитивних результатів лабораторних досліджень домінують віруси SARS-CoV-2 в 98,2% випадках, в інших випадках визначені віруси грипу та респіраторної групи (парагрип, аденовіруси, RS-віруси, риновіруси, бокавіруси, метапневмовіруси).
З початку сезону летальних випадків унаслідок грипу не зареєстровано.
Від початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 93 923 особи, з них 57 120 – особи з групи медичного та епідемічного ризику, що становить 0,7% від загальної цільової групи.
В Полтавській області станом на 04.12.2023 р. захворюваність на гострі респіраторні захворювання (за 48-й тиждень) у порівнянні з попереднім тижнем знизилась, перевищує базовий рівень (епідемічний поріг), рівень інтенсивності епідемічного процесу – середній.
За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції (включно з COVID-19) захворіло 7310 осіб (на COVID-19 – 630), на 8,3 % нижче попереднього тижня, показник захворюваності 540,6 на 100 тисяч населення, що на 3,6 % більше базового рівня.
Дітей захворіло 3728, що складає 51 % від усіх захворілих (питома вага звичайна для області).
Найвищий показник захворюваності у Гребінківській, Новоселівській, Щербанівській, Ланнівській, Сенчанській, Пирятинській ОТГ.
Всього госпіталізованих по Полтавській області за 48 тиждень 205 осіб (2,8% захворілих, показник звичайний для області), в тому числі госпіталізованих із СOVID-19 – 71.
Щеплення проти грипу по Полтавській області з початку епідсезону 2023-2024 р. проводяться в 49 ОТГ (з 60-ти), всього проведено 6104, найбільше – в Кременчуцькій ОТГ (1180) та Полтавській ОТГ (933). Жодного щеплення проти грипу не проведено в 11 ОТГ Полтавської області: Великобудищанській, Великорублівській, Драбинівській, Краснолуцькій, Лютенській, Новооржицькій, Петрівсько-Роменській, Пришибській, Ромоданівській, Сергіївській, Терешківській; за 48 тиждень щеплено 195 осіб в 16 ОТГ.
За 48 тиждень 2023 року по Полтавській області зареєстровано 1 летальний випадок (від COVID-19) у Білицькій ОТГ Полтавського району.
При дослідженнях, проведених у вірусологічній лабораторії ДУ «Полтавський ОЦКПХ МОЗ» за 48 тиждень, віруси грипу не визначені, визначався збудник COVID-19.

Відокремлені структурні підрозділи

poltava regions

Корисні посилання

ban-radaban-prezidentban-kabminban-mozpoltava-oda